Stranglehold

Stranglehold

Hong Kong’un küçük bir adasında açlıkla boğuşan bir çocuk! Şimdilerde dünyanın takip ettiği bir şöhret… Evet, böyle şeyler olmuyor değil. Günümüzde Türkiye’nin çoğu sanatçısı (ne kadar doğru bilinmez) sokaklardan yetişip yokluk görüp şimdi bolluğu içinde yüzen şahıslardan oluşuyor. Böyle durumlarda ya okuyup en güzel üniversiteleri kazanıp profesör oluyor ya da topçu/popçu olup ünlüler âlemine giriş yapıyorlar.

Makalemizin kahramanı ise ünlüler âleminden. Chow Yun Fat (Çov Yun Yat), Hong Kong’un bir adasında fakirliği ile boğuşurken yerel bir TV kanalına başvurur. Aktör olmak ister uzunca bir süre yükselmeye çalışırken zamanla gözleri üzerine çevirmeyi başarır. John Woo bu sırada ünlü olmayan ve güzel yapıtlar oluşturamayan talihsiz bir yönetmendir. Fakat John Woo + Chow Yun Fat = Şöhret işlemi yakında gerçekleşecektir. Bu ikili çektikleri filmlerle çok ünlenirler. Bu iki kişide birbirlerinin ünlü olmasına vesile olmuştur.

Oyunla İlişkisi?

Stranglehold

Midway firması dağıtımcı olarak güzel oyunlara imza attı. Hiç unutmuyorum büyük bir klasiktir Jackie Chan: Stuntmaster ile çok zaman öldürdük.

Bu eski bir oyun olsada sevdiğimiz Jackie Chan filmlerindeki tüm hareketleri yapabiliyorduk. Günümüzde ise en ünlü oyunlardan LORT-O: Shadows of Angmar ile Unreal Torunament 3’ün dağıtımcılığını almış durumda. Bunun dışında dövüş aksiyon oyunlarını projelendirmek ve dağıtımı ile de ön plana çıkıyor. Son projelerden birisi de Stranglehold.

Bir cevap yazın