Steve Jobs Hayatını Kaybetti

Bir süredir bir tür pankreas kanseriyle mücadele eden Steve Jobs, hayata gözlerini yumdu.

Geçtiğimiz Ağustos ayında ani bir kararla Apple’daki icra kurulu başkanlığı (CEO) görevinden ayrıldığını açıklayan Steve Jobs, yedi yıldır mücadele ettiği pankreas kanserine yenik düştü.

İlk olarak Jobs’un ailesi, Apple aracılığıyla yayınladığı bildiride “Steve Jobs, aile üyeleri başucundayken sükunet içinde vefat etti” sözleriyle bu üzücü haberi dünyaya duyurdu. Ardından ise kurucularından olduğu Apple, resmi sayfasından bir açıklama yaparak kişisel bilgisayar devriminin öncülüğünü yapmış ve milyonlarca insanın teknolojiye bakış açısını ve yaşam tarzını değiştirmiş gerçek bir dahinin kaybından duyulan derin üzüntüyü dünya ile paylaştı:

Apple, vizyon sahibi yaratıcı bir dahiyi; dünya, muhteşem bir insanı kaybetti. Steve’i tanıyacak ve onunla birlikte çalışacak kadar şanslı olan bizler ise çok sevgili bir dostumuzu ve ilham verici akıl hocamızı kaybettik. Steve, arkasında yalnızca kendisinin yaratabileceği bir şirket bıraktı ve onun ruhu sonsuza kadar Apple’ın temeli olmaya devam edecek.

Duygu ve düşüncelerinizi iletmek isterseniz rememberingsteve@apple.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Milyonların hayatını değiştiren bu dahi adam için söylenecek çok şey var aslında. Lakin şu an daha fazlasına gerek yok sanırım.  Elveda Steve… ve tüm balıklar için teşekkürler…

Steve Jobs

4 Yorum

 1. Rhaim

  Gelin öldü yerine vefat etti yazalım başlığa. Ben hiçbir apple ürününü kullanmasamda, Dünya için büyük bir hayali gerçekleştirebilen biri bunu hak ediyo.

 2. Zeratul

  Geçenlerde elime bir İpad 2 geçmişti biraz kurcaladım baktım dedim bu nasıl bişi ne uygulama desteği var nede ücretsiz içerik, baya bi kızmıştım.
  Sonra bi 5 dakka düşündüm elimdeki şeye baktım aslında hiçde basit ve küçümsenecek bişey değildi, bir emek, bir akıl dolu tasarım harikası nesne vardı elimde tabiki parasını hakedecekti, O zaman içinizden ister istemez geçen his şu oluyor Microsoft yıllardır bizi kırılıp ücretsiz temin edilebilen, ayda 1-2 defa çöküp tekrar yüklenebilen sistemlere alıştırdı ve işin kötü yanıda Windows işletim sisteminin çoğu kişiye bedava bir sistemmiş gibi gelmesiydi.
  Aslında böyle bir sisteme karşılık Mac gibi bir zeka ürününü meydana getiren Steve Jobs a ne kadar teşekkür etsek azdır. Huzur içinde yatsın

 3. Vernoncougar

  Olecegını bıle bıle, sırketın ıhtıyacı olan teknolojıyı onumuzdekı 5 yıl ıcın kullanmasına olanak saglayacak sekılde gelıstıren ve bırakan bu calıskan,basarılı ve akıllı ınsana mekanı cennet olsun demekten baska soylenecek soz yok.

Bir cevap yazın