Steve Jobs: Flash Tam Bir “CPU Canavarı”

iPhone ilk çıktığı günden beri eleştri konusu olan bir husus vardır; neden iPhone’da ve yeni çıkan iPad’de Flash desteği yok? iPhone, Flash yoksunluğundan çok etkilenmedi belki ama bu soru hep akıllarda kaldı. Yoksa dördüncü nesil iPhone’da flash desteği mi olacak? Onun haberi mi bu?

Pek sayılmaz en azından Steve Jobs hala Apple’ın başındayken. Steve Jobs, Flash’ın pek çok güvenlik sorunu barındırdığını, eski bir teknoloji ve “CPU canavarı” olduğunu söylemiş. Jobs, eğer iPad’da Flash kullansaydık on saat olan iPad pil ömrü 1-1.5 saate düşerdi demiş ve ilave etmiş.

Eski teknolojiler üzerinde çok fazla çalışmıyoruz

Jobs’a göre; HTML 5 internette video içeriğinin geleceği olacak  ve MAC tarayıcısının en yaygın çökme sebebi, Flash. Adobe’den Kevin Lynch konuyla ilgili olarak. Flash MAC sürümünün PC’de olduğu kadar stabil olmadığını kabul ediyoruz fakat şirketimiz daha iyi platform desteği için çalışıyor ve yapıcı eleştirilere açık.

Kaynak: thetechherald

7 Yorum

 1. Ziyaretçi

  Flash MAC sürümünün PC’de olduğu kadar stabil olmadığını kabul ediyoruz fakat şirketimiz daha iyi platform desteği için çalışıyor ve yapıcı eleştirilere açık.

  MAC kullanıcısı değilim ama buradan anlaşılıyor ki Windows dışında hiç bir yerde flash düzgün çalışmıyor. Neden çünkü herhangi bir Linux dağıtımında da durum farksız. E hadi Linux sürümleri ücretsiz vs gibi konulardan gözardı edilebiliyor tamam da MAC için yaptıklarına ne demeli? Bir de üzerine yapıcı eleştirilere açığız demez mi!

 2. alpyre

  4 aydır Ubuntu Linux kullanıyorum. Özellike Flash oyunlar Linux’da Windwos’tan daha hızlı ve stabil. Özellikle geriye dönük donanımlarda farkı daha fazla hissediyorsunuz. CPU canavarı olduğuna katılımamak elde değil. Ancak Google’ın Nexus One isimli yeni cep telefonunu incelerseniz, “canavar CPU” kullanılınca, flash’ın canavarlığının pek sökmediğine şahit olabilirsiniz 🙂

 3. Ziyaretçi

  neden aynı haber ısıtılıp ısıtılıp önümüze sınuluyor. tam ipad gündemden düşmüştü ve rahatlamıştık yine başladı kısır döngülü tartışamalar. flash var veya yok. flash olmazsa olmaz diyen almaz geçer. büyütecek ne var bu kadar anlamadım.

 4. Tahir Meylani

  İyi güzel demişsin de olayı büyüten Steve Jobs ve takdir edersin ki adamın hemen her sözü haber değerinde.

  Sadece biz de değil hemen hemen tüm teknoloji sitelerinde bu haber yayınlandı.

Bir cevap yazın