Steve Jobs: Bir iPhone 4 Tutmayı Bile Beceremiyorsunuz!

iPhone 4 anteninde sorun yok, önce telefonu nasıl tutacağınızı öğrenin!…

iPhone 4 dışiPhone 4 piyasaya sürüldükten sonra fark edilen ilk büyük sorun, iPhone 4’ün yetersiz anten gücü oldu. iPhone 4’ü bir arada tutan çelik metal, aslında yeterli çekim gücüne sahip; fakat iPhone 4’ü tutarken çelik metallere eliniz değerse telefonun sinyal gücü dramatik bir şekilde düşüyor.

Ama konuşurken telefonu yanlarından kavramayacağız da nasıl tutacağız? Yoksa şimdiye kadar telefon tutmayı bilmiyor muyduk? Steve Jobs, böyle demiyor ama neredeyse lafı oraya getiriyor.

Rory Sinclair adlı bir iPhone 4 sahibi, Steve Jobs’a iPhone 4’ün neden böyle bir sorunu olduğunu soran bir e-posta göndermiş. Sinclair, Steve Jobs’a yazdığı e-postada “bu bir tasarım hatası mı” diye de sormuş. Steve Jobs’ın gönderdiği cevap ilginç.

Telefonunuzu o şekilde tutmayın.

Ayrıca Steve Jobs’a göre, bu tutuş şekli birçok telefonda benzer problemler oluşabiliyor. Demek ki neymiş, telefon tutmayı bilmiyormuşuz.

Yalnız dikkatimizi çeken bir şey oldu; iPhone 4 reklamlarında oynatılan mankenlerde telefon tutma özürlü. İnanmıyor musunuz? Resimler aşağıda.

iPhone 4 tutuş şekli

Steve Jobs iPhone 4

Doğru tutuş

iPhone 4 yanlış tutuş

Sende bilmiyorsun telefon tutmayı 🙂

8 Yorum

 1. ozan

  Bu gerizekalılar kendilerini akıllı zannedip milleti kandırıp kazıklıyorlar sadece. Biz Türklerde her şeyde olduğu gibi bu konuda da hemen atlıyoruz olaya ve iphone sanki hayatımızı kurtaracak çok mühim bir aygıtmış gibi davranıp aç kurtlar gibi saldırıyoruz. Çok üzülüyorum biz ayda 130 dolara haftada 72 saat işçi çalıştırıp böyle markalar yaratamıyoruz diye.

 2. Ziyaretçi

  baslik cok hosuma gitti .) bir iphone tutmayi beceremiyrosunuz!

  cok yakismis iphone kullananlara mustehak, gidin daha bu adamin azarlarina ragmen urunlerine ragbet gosterin 😛

   

  thgtr cok seviyorum

Bir cevap yazın