Steam ve Valve Oyunları Mac’e Geliyor

Bugün, Portal 2’nin MAC için de geliştiridliği haberini duymuştuk fakat görünüşe göre; sadece Portal 2 MAC’e gelmiyor, Left 4 Dead 2, Team Fortress 2, Counter Strike, Portal ve Half Life serisi de MAC’ için geliyor. Hem de bu nisan ayında. Aslında, Steam’in MAC versiyonu için dedikodular duyuyorduk fakat Valve, hiç bir zaman bu dedikoduyu doğrulamamıştı. Resmi açıklama olmadan da kesin bir şey söyleyemezdik.

Anlaşılan Valve, bu duyuru için Source motorunun MAC’e uyarlanmasını bekliyorumuş. Böylelikle sadece Steam platformunu değil, tüm Valve oyunlarını MAC’te görebileceğiz. MAC sahipleri, sanırım bu müjdeli haberi çoktan birbirlerine aktarmaya başlamışlardır.

Peki, Steam PC dijital oyun satış pazarını domine ettiği gibi MAC dijital oyun pazarını da domine edebilecek mi? Hiç kuşkum yok bundan çünkü MAC sınırlı bir oyun portföyüne sahip ve bildiğim kadarıyla (yanılıyorsam düzeltin) MAC’de Steam benzeri bir platform yok.

Merak ettiğim şey ise Source motorunun MAC’de nasıl bir performans göstereceği? Bu sorunun cevabı için çok uzun bir süre beklemez zorunda değiliz. Her ne kadar evimde bir MAC olmasa da internetten test sonuçlarına bakmak keyifli olacaktır. Şimdi anladınız mı neden Valve bir türlü Episode 3’ü çıkaramıyor?

Haber linkini sitemize yorum olarak atan acdervise’de buradan teşekkür edelim.

Bir cevap yazın