Steam sunucu listesine Türkiye eklendi

Sessiz sedasız gerçekleşen atılım Steam kullanıcılarını sevindirecek gibi…

Ülkemizde hızla artan orijinal oyun kullanımına Steam’in katkısı görmezden gelinemez. Dünyanın dijital oyun dağıtımının %70’inden fazlasını elinde tutan Steam, Türk oyunculara bir güzellik yaptı. Daha önce Buhar TR tarafından Türkçe dil desteğine kavuşan Steam, sunucu listesine Türkiye’yi de ekledi.

Bundan sonra oyunları indirirken ya da Steam’in sunucularını kullanan oyunlarda daha rahat olacağız. Hem hızlı oyun indireceğiz hem de oyunların multiplayer bölümünde daha çok Türk oyuncularla karşılaşacağız (Bkz. Total War serileri)

Haberimizi sonlandırırken kısaca deneyimlerimden de bahsetmek istiyorum. Avrupa sunucularını kullanırken dosya indirme hızım 1 MB’yi sabit görürken, inişler çıkışlar olsa da Türkiye’de en üst sınır olarak 1.2 MB’yi gördüm.

Burada Türk oyuncusuna ve özellikle Buhar TR ekibine teşekkür etmek gerek. Zira Buhar TR ekibi eğer taşın altına ellerini koymasalardı ne Steam Türkçe olurdu ne de Valve’in oyunlarına Türkçe dil desteği gelirdi…

twitter.com/talhaturhal

5 Yorum

  1. Mustafa

    Yok sadece ve sadece oyun indirme sunucusu bu yoğunluğu azaltmak için yapılan bir gelişme. Senin pingin ttnetin yurtdışı çıkışları kötü olduğu için yüsek. Türkiye ve ortadoğu bunu kullanır artık.

Bir cevap yazın