StarCraft II’de LAN Desteği Olmayacak. Sadece PC İçin Çıkıyor

Ardı ardına yaşanan gecikmelerden sonra StarCraft II’den de belki soğudunuz. Yalnız geliştirici Blizzard şaşırtıcı kararlar almaya devam ediyor. IncGamers’ın yapmış olduğu röportajda Blizzard’ın tasarım yöneticisi Rob Pardo, StartCraft II’de LAN desteğinin olmayacağını doğruladı. Onun yerine çoklu oyuncu hizmeti Battle.net üzerinden verilecekmiş. Ne yazık ki bu, StarCraft II ilk oyundaki gibi “Spawn” özelliğini sunmayacak anlamına geliyor. Bu özellik tek bir ürün anahtarıyla sekiz makineye birden oyunun yüklenebilmesini sağlıyordu.

LAN desteğinden sonra IncGamers’ın oyunun konsollar için çıkıp çıkmayacağı sorusuna Pardo, gelecekte bile ihtimal yok diyerek yanıtladı. Pardo bunun nedenini konsolların, gerçek zamanlı strateji oyunlarının bilgisayar üzerinde verdiği tadı vermemesi olarak açıkladı.

StarCraft II serisinin ilk oyunu Wings of Liberty son çeyrekte yayınlanacak. StarCraft II: Heart of the Swarm ve StartCraft II: Legacy of the Void serinin diğer oyunları olacak. Bu üç uyarlamanın her birinde 26 ila 30 adet görev olacakmış.

Haberi tartış…

 

Bir cevap yazın