StarCraft II PC Ve Mac Versiyonu Kol Kola

Strateji severlerin yıllardır merak içinde bekledikleri Starcraft II’nin çıkış tarihine ilişkin hala kesin bir şey söylenmiş değil. Beta süreci ne zaman başlayacak? Bu konuda bile kesin bir tarih açıklanmadı. Talha arkadaşımızın geçtiğimiz gün yaptığı habere bakarak, çok yakın bir gelecekte diyebiliyoruz sadece.

Bir yandan belirsizlik devam ederken; diğer yandan da meraklı oyunseverler, yapımcı Blizzard’ı türlü türlü konularda sıkıştırmaya devam ediyor.

Bugün, Battle.net mesaj panosunda sorulan bir soru üzerine StarCraft II’nin PC ve Mac versiyonunun aynı DVD içinde olacağını öğrendik. Aslına bakacak olursanız diğer yapımcıların ve dağıtımcıların aksine, Blizz bunu neredeyse bütün oyunlarında yapıyor. Yani bu bizim için bir sürpriz olmadı açıkçası. Ancak bu ufak bilginin açıklığa kavuşması, yeni bir soru işaretinin de ortaya çıktığı nokta oldu.

Peki oyunun dijital yollardan indirilebilir versiyonu (Steam, Impulse vb…) nasıl olacak? DVD’de olduğu gibi PC ve Mac versiyonunu bir arada içerecek mi?

Bu sorunun da kısa süre içerisinde uygun bir yanıta kavuşacağını umuyoruz.

2 Yorum

Bir cevap yazın