StarCraft II İçin Yeni Bir Multiplayer Birimi Yolda

Blizzard, StarCraft II için yayınlayacağı ilk genişleme paketi ile Terran’lara yeni bir çoklu oyuncu birimi ekleyecek. Peki ama nasıl bir birim bu?

StarCraft II için hazırlanan ilk genişleme paketi Heart of the Swarm henüz çıkış tarihine kavuşmamış olsa da Blizzard ağzımızın suyunu akıtmaya aylar öncesinden başlamıştı. Bildiğiniz gibi bu, bir üçleme halinde tasarlanan StarCraft II hikayesinin ikinci parçasını temsil ediyor. Wings of Liberty’den sonra yaşanan olaylara odaklanacak Heart of the Swarm’da Sarah Kerrigan rolüne bürünerek, dağılan Zerg güçlerini Dominion’a karşı bir araya getirmeye çalışacağız.

Daha önce yaptığımız haberlerde de defalarca belirttiğimiz gibi Heart of the Swarm yalnızca tek kişilik senaryoya odaklanmıyor. Wings of Liberty’den ayrı bir sıralama sistemine sahip olacak ve irili ufaklı bir takım yenilikler de getirecek. Bu yeniliklerden biri bugün Blizzard tarafından açıklandı: Terran için yeni bir çoklu oyuncu birimi… Lakin bu yeni birimin ne olacağı henüz duyurulmuş değil. Yayınlanan ekran görüntüsü ise bir silüetten ibaret.

StarCraft II: Heart of the Swarm Terran Silüet

Stereoidle şişirilmiş bir Firebat? Yenilenmiş bir Goliath? Transformer’a çevrilmiş bir Hellion? Belki de kızgın bir Wall-E… Aslına bakarsanız Blizzard’ın yayınladığı co-op senaryolardan biri olan Left 2 Die’da karşımıza çıkan özel medic birimi Skibi’s Angel’a da benzemiyor değil… Bekleyip göreceğiz…

2 Yorum

Bir cevap yazın