StarCraft II: Heart of the Swarm’dan Yeni Detaylar

Evolution Chamber ve Battle Focus’a kısa bir bakış atıyoruz.

Sarah Kerrigan’ın kuracağı yeni Zerg imparatorluğuna odaklanacak StarCraft II genişleme paketi Heart of the Swarm, gerek tek kişilik senaryo gerekse çoklu oyuncu anlamında birçok yenilik içeriyor. Oyun özellikle içereceği RPG öğeleriyle dikkat çekiyor. Bu RPG öğelerinin kalbinde ise Battle Focus yatıyor.

Battle Focus, Kerrigan’ın özelliklerini görebileceğimiz ve tecrübe puanı kazanıp seviye atladıkça açabileceğimiz yeni yeteneklerin olduğu bir ekran. Kerrigan seviye atladıkça sağlık puanı ve zırhı güçlenirken, vereceği hasar da artıyor. Yeteneklere gelirsek, Kerrigan’ın uzmanlaşabileceği iki farklı yetenek ağacı bulunuyor (en azından şimdilik): Spec Ops ve Corruption.

Mesela Spec Ops’ta Kerrigan’ın gölgesini yaratıp düşmanı yanıltıp az da olsa hasar verebileceğimiz Psionic Shadow ve belli bir bölgeye hasar veren Pulse gibi saldırılar varken Corruption’da Broodling çıkarma gibi yetenekler bulunuyor.

Heart of the Swarm ile birlikte gelen bir başka özellikse Evolution Chamber. Evolution Chamber’ı Wings of Liberty’deki Armory kısmına benzetebiliriz. Burada yeni birimler açarken, birimlerimize onları geliştirecek yeni özellikler kazandırabiliyoruz. Bu geliştirmeleri yapmak için görevlerde Mutagen toplamamız ve bazı özel görevleri tamamlamamız gerekiyor.

Heart of the Swarm’un raflarla buluşmasına 6 aydan fazla var. Dolayısıyla bu, ortaya çıkmaya hazırlanan bir çok detay demek. En yakın tarih ise Ağustos gibi görünüyor. Yani GamesCom.

Beklemedeyiz.

Bir cevap yazın