StarCraft II: Heart of the Swarm Betası Çok Uzak Değil

Blizzard’dan Chris Sigaty cevabı merakla beklenen soruya açıklık getirdi.

Sarah Kerrigan’ın Arcturus Mengsk’i yok etmek için kuracağı yeni Zerg imparatorluğuna odaklanacak StarCraft II genişleme paketi Heart of the Swarm, gerek tek kişilik senaryo gerekse çoklu oyuncu anlamında birçok yenilikle birlikte geliyor. Geçtiğimiz aylarda Blizzard’dan gelen açıklamalar, paketin Mart 2012’den önce çıkmasının mümkün olmadığına işaret ediyordu.

BlizzCon 2011’de ise yayınlanan yeni video ve oyuna eklenecek yeni birimlerin yanı sıra betayla da ilgili ufak ipuçları ortaya çıktı.

Oyunun baş yapımcısı Chris Sigaty, basın mensuplarına verdiği grup röportajında Heart of the Swarm betasının yalnızca birkaç ay uzakta olduğunu müjdeledi:

Şu an elimde kesin bir tarih yok, ama sadece birkaç ay var, yıllar falan değil.

Eh, bu da bir şeydir diyelim. Belki 2012’nin ilk aylarında yapılacak bir beta ve StarCraft II: Wings of Liberty’e benzer bir yaz açılışı yapılabilir. Sanırım bu konuda biraz daha beklememiz gerekiyor. Neyse ki elimizde yeterince detay ve heyecan verici videolar mevcut.

Bu arada Blizzard’ın önümüzdeki 3 yıllık süreçte, StarCraft II üçlemesinin son parçası olacak ve Zeratul’un Protoss klanlarını bir araya getirmeye çalışacağı Legacy of The Void, Diablo III, Diablo III için bir genişleme paketi ve World of Warcraft için Mists of Pandaria ile birlikte iki yeni ek paket çıkarmayı planladığını hatırlatalım. 

1 Yorum

Bir cevap yazın