StarCraft Filmi Mi Geliyor?

Blizzard’dan bir StarCraft filmi için ilk sinyaller…

Blizzard’ın kaliteli ara sahneler eşliğinde yarattığı etkileyici hikaye anlatımıyla oyunlarına sinematik tatlar katmayı çok sevdiğini biliyoruz. Bu da Blizzard oyunlarını birer Hollywood yapımı olarak görme isteğimizi artırıyor doğal olarak. Kaldı ki Warcraft‘ın Evil Dead serisi ve Spider Man filmlerinden hatırladığımız Sam Raimi’nin yönetmenliğinde ve The Dark Knight ve 300 gibi filmlerden tanıdığımız Legendary Pictures önderliğinde beyazperdeye uyarlanıyor olması, Blizzard’ın da bu konudaki hevesinin bir kanıtı.

Blizzard’dan Rob Pardo’nun MTV‘ye verdiği röportajda sarf ettiği sözlere bakacak olursak, Blizzard’ın yalnızca bir Warcraft uyarlamasıyla yetinmeye niyeti yok gibi duruyor.

“Oyunlarımızı film olarak veya TV yapımı olarak görme isteğimiz çok uzun süredir var. Ancak birlikte çalışacak doğru insanları bulmak pek kolay değil. Yıllar önce bir StarCraft filmi veya TV için başka bir şeyler yapabilirdik. Fakat bizim için asıl önemli olan yaratıcı anlamda gerçekten yetenekli ve bizim oyunlarımızdan heyecan duyan insanları bulabilmek. Bizi en çok zorlayan şey bu oldu. Sanırım yarın Jim Cameron gelse (James yani) ve bir StarCraft filmi yapmak istiyor musunuz diye sorsa büyük ihtimalle anlaşırdık.”

James Cameron’ın son yıllarda video oyun sektörüyle kurduğu yakın bağları düşünürsek (Avatar: The Game ve Killzone 3), Pardo’nun hayalinin gerçekleşmemesi için herhangi bir engel söz konusu değil. Kaldı ki bu tip bir projenin altından kalkabilecek birçok yetenekli yapımcı ve yönetmen var. Zira Pardo, James Cameron ismini bir örnek olarak verirken aslında piyasaya kocaman bir zarf atıyor.

Eminim bütün StarCraft hayranları, Jim Raynor ve Zeratul gibi iki muhteşem karakteri beyazperdede görmek ister (Zergler kusura bakmasın öğğk :p). Bu açıklamaların ardındaki gelişmeleri merakla bekliyoruz.

7 Yorum

  1. Ziyaretçi

    Şimdi beyler alınmayın ama starcraft,sc2 wol finaliyle benim gözümde muhteşem senaryolu oyunlar arasındaki yerini kaybetti,gayet klişe bir finaldi.Ha tabi warcraft yerine starcraft’ı yaparlarsa daha mutlu olurum,warcraft çok sağlam karakterleri ve derin senaryosu olmasına rağmen çeşitlilik olsun diye bohu çıkmış bir evrene sahip.

     

Bir cevap yazın