StarCraft 2: Wings of Liberty İçin 26 Temmuz’da Gece Yarısı Partisine Davetlisiniz!

Yıllardır büyük bir merakla beklenen StarCraft II, üç büyük ilde toplam beş mağazada yapılacak gece yarısı açılışlarıyla satışa sunulacak.

StarCraft II, üç yıl önce bir Mayıs günü Güney Kore’de duyurulmuş olsa da StarCraft: Brood War genişleme paketinden bu yana- ki bu neredeyse 12 seneye tekabül ediyor- yeni bir StarCraft oyunu için bekleyip durduk. Evet, bildiğiniz gibi bu dillere destan bekleyişin sona ermesine de bir haftadan az bir zaman kaldı.

Bizler nefeslerimizi tutmuş StarCraft II’nin 27 Temmuz’da en yakındaki oyun marketin raflarında boy göstermesini bekliyorken, bugün Blizzard oyunlarının Türkiye dağıtımcısı  Aral İthalat’tan gelen güzel haber heyecanımızı daha da artırdı. Zira StarCraft II: Wings of Liberty, 26 Temmuz gece yarısı saat 24:00’da İstanbul, Ankara ve İzmir’deki toplam 5 mağazada yapılacak özel gece açılışlarıyla satışa sunulacak. Yani anlaşılan tıpkı World of Warcraft genişleme paketlerinde olduğu gibi ana haber bültenlerine konu olacak bir gün geçireceğiz ve oyun oynayanlara satanist deyip teknoloji marketi açılışında birbirinin üstüne çıkan insanlar, oyuncuların ne kadar olgun, saygılı, kültürlü ve zeki insanlar olduğunu bir kez daha görme şansını yakalayacak.

Bu gece yarısı açılışında oyunun 140 TL’ye satılacak standart sürümünün yanı sıra dilersek 200 TL karşılığında oyunun özel koleksiyon versiyonuna da sahip olabileceğiz. StarCraft II: Wings of Liberty kolekysion versiyonunda aşağıdaki ekstralar var (ki eminim 140 lirayı veren 60 lira daha ödeyip bu muhteşem ekstralara da sahip olmak isteyecektir):

 • The Art of StarCraft II: Wings of Liberty: oyundan çizimler içeren 176 sayfalık kitapçık,
 • İçinde orijinal StarCraft ve StarCraft: Brood War® genişleme seti bulunan, Jim Raynor’ın künyesinin bir kopyası şeklinde tasarlanmış özel 2GB USB flaş bellek,
 • Bir saati aşkın geliştirici röportajı, yönetmenin yorumlarıyla sinematik görüntüler ve fazlasını içeren sahne arkası DVD’si,
 • Oyundan 14 müziğin yan sıra özel bonus müzikler de içeren resmi StarCraft II: Wings of Liberty soundtrack CD’si,
 • StarCraft çizgi roman 0. sayısı , çizgi roman serisinin öncü kitabı
 • Bir Battle.net hesabındaki tüm World of Warcraft karakterlerine uygulanabilecek özel World of Warcraft mini Thor oyun içi peti,
 • Battle.net profili için özel portreler, oyundaki birimlerinizi özelleştirecek etiketler ve Terran Thor biriminin görsel olarak benzersiz bir versiyonunu içeren özel Battle.net indirilebilir içeriği

26 Temmuz gece yarısı 24:00’da StarCraft II: Wings of Liberty ile kucaklaşabileceğiniz satış noktaları ise şu şekilde (erken saatlerde kapıda hazır bulunmanız gerektiğini söylememe gerek yoktur herahalde):

İstanbul

 • D&R Erenköy
 • Teknosa Etiler
 • Saturn Forum Bayrampaşa

Ankara

 • D&R Tunalı Hilmi

İzmir

 • Bimeks Bornova Forum

Anadolu’nun diğer şehirlerinde yaşayan arkadaşlarınsa üzülmesine gerek yok. Zira İstanbul, Ankara ve İzmir’deki oyunseverler StarCraft II’yi birkaç saat erken oynayabilmek adına satış noktalarının kapısında heba olurken, sizler uykunuzu almış ve dinlenmiş bir şekilde 27 Temmuz sabahı en yakın oyun marketin yolunu tutabilirsiniz (pek etkili bir moral olmadı sanırım).

Umudumuz bu tip organizasyonların sayılarının hızla artarak bir an önce tüm Türkiye’ye yayılmaya başlaması.

Bir terslik olmazsa ben de Ankara açılışında yerimi alıp StarCraft hayranlarının nabzını tutmaya çalışacağım. Görüşmek üzere. 🙂

StarCraft 2 Reklam

18 Yorum

 1. Ziyaretçi

  Yalnız fiyata taktım.Aral 45euroluk oyunu 140tlden satıyor,büyük kazık evet ancak blizz’in fiyatlandırması da pek mantıklı değil.Zaten 3 parça olarak satılacak bir oyun için 45euro istemek biraz aç gözlülük bence,eğer diğer paketleri 10$ falan yapacakalrsa belki biraz daha az kazıkçıl olabilir de sanmıyorum.

   

  not:arkadaşlar hiç “starcraft bu 12 senedir bekliyoruz,300tl olsa yine alırım” tarzı yorumlar yapmayın,açıkça kazıklıyor blizz.hayır benim açımdan sorun yok ama diğer firmalar da cesaretlenip zam yapacaklar fiyatlara diye korkuyorum,ki yavaş yavaş gelmeye başladı bu olay (ac2 59$dı -bahaneleri vardı aslında dlc fln-,mw2 59$,15$+15$ inanılmaz kazık soktu,moh yine 59$dan satışa çıkacak) olmasın yani bunlar.hayır oyun fiyatları nasıl artabiliyor onu da anlamıyorum,gören maliyet artıyor sanacak,dijital dağıtım var üretim teknikleri gelişti daha ucuza basılıyor dvdler falan,ee hocu?oyunun yapım maliyetinden bahsetmiyorum,onu gündeme getirmeyin kalp kırarım.

 2. Ziyaretçi

  140 lira kazığıyla oyun Türkiye’den alınmaz. Yurtdışından getirttirmek ya da digital download yoluyla normal fiyattan oyuna sahip olmak gerek. 140 lira nedir yani? Kredi borcu öder gibi.

 3. himmetabi

  Aral ithalat’taki arkadaşlar, 140 liradan satılacağını düşünüyorsa daha çok beklerler.

  sendit.com 80 liraya satıyorken, shopto.net 100 liraya satıyor ve ayın 27’sinde kapınızda olma garantisi veriyor.

  Aral’a para kazandırmayın ki insanları öyle kolay kolay kazıklayamayacaklarını bi anlasınlar.

  • Tahir Meylani

   Aslında Starcraft 2’nin fiyatı yüzünden Aral’ı suçlamak biraz haksızlık. Activision oyunlarının hepsi Türkiye’de pahalı satılıyor. Yani bir bakıma Activision Türkiye’yi sallamıyor. Aslında Aral’a sormuştuk neden oyun fiyatlarını indirmek için dağıtımcılara baskı yapamıyorsunuz diye. Onlarda ne kadar oyun satılıyor ki baskı yapabilelim demişlerdi.

   Oyun dağıtımcıları Türkiye için özel fiyat belirledikten sonra bizde ucuz oyunlara kavuşabiliriz. Mesela EA oyunları 55 60 TL’e satılıyor Türkiye’de.

   • himmetabi

    yani ne kadar oyun satılıyor ki baskı yapabilelim kendi başına gülünç bir savunma ve bir paradoks. fiyat böyle olursa zaten satılmaz. satılmıyorsa da fiyatı düşürmen gerekir.

    valve orange box’ı çok uygun fiyata satmıştı zamanında, ben de dahil o kadar çok türk oyuncu satın aldı ki.

    aral’ın yaptığı gibi ticaret yapılmaz yani. eğer türkiyede bu fiyatlardan oyun satılmıyor deme cüretini gösterebilyorlarsa kapatsınlar dükkanı gitsinler.

 4. Ziyaretçi

  Arkadaşlar dediklerim tam anlaşılmamış galiba.140tl gerçekten çok fazla ona birşey demiyorum ama şu ana kadar duyduğum resmi satış fiyatı da (blizz.’in belirlediği ya da activision’ın diyelim) 45euro,ki bu da 58dolar falan ediyor,3parça olarak satılacak bir oyun için 60euro da çok fazla.ONu belirtmiştim.Neyse canınız sağolsun

 5. Ziyaretçi

  Ps3 oyunu gibi 140tl. lik bir fiyat gerçekten dudak uçuklatıcı. Ben collecter editonu almayı düşünüyorudm ama oda 200tlye geliyor. Kazık mazık gidip saat 00.00da oyunu alcam bölede starcraft hastası bir adamım.

 6. PISLIX

  Eğer bu oyunu alacak olsaydım (farazi) sendit’ten falan isterdim herhalde Collector’s Edition’u. 200 lira da tutmazdı. 150-155 lira civarı tutardı.

  Ne büyük saçmalıktır yahu. İnsanlar yurtdışından getirtince daha ucuza geliyor basit bir oyun. Toptancı falan da değiliz hani.

  Asıl merak ettiğim, bu oyun bu fiyata Türkiye’de kaç tane satacak? 140 lira veren olacak mı?

 7. polatkatar

  Starcraft II sonunda çıktı arkadaşlaaar! Beklemeye hiç mi hiç gerek yok! Ben siparişimi evden verdim böylece gecenin köründe gidip sıra beklememe falan gerek kalmadı. Kapımın önüne kadar ücretsiz gelicek biricik oyunum ve üstüne bir de hediye USB Isıtıcı! Ooohh var mı benden iyisi, siz de kaçırmayın sakın abi !

   

  http://www.bilyonershop.com/bilyonershop/productdetail.aspx?ProductID=125082028&Catalog=_OYUN___HOBI&Category=_PC_OYUNLARI1189

  • Seyfi Cem Baskın

   Bu yorumun reklam amaçlı yapıldığını düşünüyorum. Eğer değilse de madem 140 TL veriyorsun, yarın git herhangi bir mağazadan al. Ne diye kargo bekliyorsun bir gün daha.

 8. BattalgaziDR

  Arkadaşlar, Herkes oyuna pahalı diyiyor ancak bu oyun öyle tek seferde alınıp 1 haftada bitirilecek türden oyun değil. Blizzard her zaman için oyunlarını multiplayer özelliğini çok iyi sağladığı için satmıştır ve uzun süre piyasalarda baki tutmuştur. Diğer EA’nın oyunlarının ucuz olmasının sebebi tamamiylen budur. Bu akşam Saturnda sıraya gireceğim, ancak WoW gibi sıra olacağını tahmin etmiyorum…

  • Seyfi Cem Baskın

   Bu konuda da tamamen haklısın, tek sorun var, yurtdışından veya digital download olarak yarı fiyatına edinebiliyorsun. Oyun güzel, fiyat aralığı da iyi, ama ülkemizde böyle değil maalesef.

 9. Uğur Topçu

  Arkadaşlar 140tl gerçekten çok bir oyun için, özellikle Türkiye’de. Fakat şöyle düşünürsek de mantıklı geliyor:

  1)Oyunun 1.si 12 senedir hala oynanıyor.Bu oyunda senelerce oynanabilir.

  2)Oyunun campaignin 1. oyun ve ek paketinin toplamından daha uzun olacağını açıklamış blizzard.

  3)Sadece single player olarak düşünmeyin ve mutiplayerında oyun içinde bir çok değişik oyun olacağını tahmin ediyorum. (dota mapi gibi)

  4)Blizzardın marka ve oyun desteği olarak çok büyük kredisi var bence. Senelerce oyunlarını patch olsun multiplayer olsun destekliyorlar.

  5)Ne kadar doğrudur bilinmez ama Blizzard’ın açıklamasına göre bu oyuna 100milyon dolar harcamışlar.

  Sonuç olarak parasını çıkaracağına emin olduğum bir oyun, fakat yinede pahalı 🙂

Bir cevap yazın