StarCraft 2 Ucuzladı!

140 TL’den satışa çıkan StarCraft II: Wings of Liberty’de %30’luk indirim!

StarCraft 2, 4501 günlük bekleyişin ardından oyunseverlerle buluştu. 27 Temmuz’da 140 TL’den satışa sunulan oyun, aradan geçen bir hafta sonunda %30 ucuzlayarak 98 TL’ye düşmüş (mağaza ismi vermeyelim; zaten anlamışsınızdır).

Yeni bir Steam indirim çılgınlığı değil bu elbette, ama ne çılgınlığı olduğunu inanın biz de bilemiyoruz!

Şimdilik bildiğimiz tek şey fiyat indiriminin oyunun Türkiye dağıtımcısı Aral İthalat’la bir ilgisinin olmadığı. Zira Aral İthalat, ülke (ve hatta dünya) çapında farklılıklar gösteren perakende fiyatları konusunda ufak bir hatırlatma yapıyor:

“StarCraft II: Wings of Liberty’nin tavsiye edilen satış fiyatı 139 TL’dir. Ancak tüm ülkelerde olduğu gibi rekabet şartları ve diğer şartlardan dolayı tüm perakendeciler kendi fiyatlarını kendileri tespit etmektedirler. Dolayısıyla oyun 98 TL’den de satılabilir. Aral İthalat olarak, zararına satış yapılmadığı ve haksız rekabet olmadığı sürece fiyatlara herhangi bir müdahale ve tavsiyemiz olmamaktadır.”

Oyunu 140 TL ödeyerek satın almış arkadaşlar bu duruma biraz üzülebilirler.

9 Yorum

 1. Tuğbay Şahin

  Peki birşey sorucam , 98 liradan satan adam bile kar ettiğine göre, 140 liradan satan arkadaş en az 42 lira dahamı fazla kar yapıyordu?Eğer baştan beri 98 lirayada satılabiliniyorsa niye satmadılar? Bunun adı #$½!& diğilde nedir?

  • Tuğbay Şahin

   Alamadım hızımı bir türlü , yani neyiz biz? yolunacak kazmıyız? Bu insanlar paranın kolay kazanıldığını yada ağactan topladığımızımı düşünüyorlar?Nedir bu rezillik? Dahada yazmak istiyorum ama terbiyem el vermiyor!!

 2. manyaque

  Tuğbaya aynen kaılıyorum şu yazıya bak

  ” Dolayısıyla oyun 98 TL’den de satılabilir. Aral İthalat olarak, zararına satış yapılmadığı ve haksız rekabet olmadığı sürece fiyatlara herhangi bir müdahale ve tavsiyemiz olmamaktadır.”

  yani 98 TL lik satışa müdahele etmedim çünkü zararına satış değil ve haksız rekabet değil. Bu kadarmı bizi salak yerine koyduğunu açık eder kendi kendine bir firma. Herhalde şöyle oldu 98 TL neden bir hafta sonra sorusu da şöyle cevaplanacak sanırım ” abi dur 1 hafta ben sınırlı sayıda dağıtım yapayım piyasaya tükensin sanada stok yapalım oohhh sen sağ ben selamet”

  • manyaque

   arala gir satış noktaları var orda tepede bak ordaki hemen hemen her noktada satış fiyatı araldan düşük firma adı yazıyayımda belki yasaktır alman kökenli bir firma yaklaşık 2 senedir türkiyede 🙂

 3. Tarık Çakal

  Ya bu aral da satışla piyasayla ilgilenen kişiler kimse şimdi burada kendilerine sayısız küfür edilebilir ama gerek görmüyorum onlar süper zekalarını kanıtladılar erenköy d&r satışında 70 adet collector edition getirip 100 küsür kişiye numara dağıtarak. bu maldan neden bu kadar az getiriyorsunuz, mal mı yok elinizde, mallarınızmı yetişmedi, malmı getiremediniz? nedir durum açıklayın diye mail attım ona bile cevap yok. sapla samanı birbirine karıştırıyorlar 90 tl lik oyunu 140 a sattılar o gece collector edition almaya gelip 70 den sonra numara alanlara, almasaydı onlarda o zaman ne diyeyim, ben bağıra çağıra çıktım d&r dan gecenin bi vakti çektim gittim. collector edition için yapacak bişey yok yurtdışından da aynı paraya geliyordu zaten. aral süper pazarlama stratejisini konuşturdu. ya şu firma batsada başka biri el atsa bu işe olmazmı? beceriksizler….

 4. Ziyaretçi

  baştan beri söylüyorum Aral insanları yolunacak kaz yerine koyuyor diye ben dijital kopya aldım Aral ın 1 TL bile kazanmasını istemiyorum inşallah batarlar bunun gibi firmalar yüzünden ülkemizin oyun sektörü gelişmiyor.

Bir cevap yazın