StarCraft 2 İki Günde 1.5 Milyon Sattı

Tüm zamanların en hızlı satan strateji oyunu mu?

Uzun yıllar süren bekleyiş geçen hafta Salı günü sona ermiş ve StarCraft II: Wings of Liberty, oyunseverlerle buluşmuştu. StarCraft’ın gelmiş geçmiş en iyi gerçek zamanlı strateji oyunlarından biri olması ve 12 yıldır oyunculuk kültürünü derinden etkiliyor oluşu bir yana; 12 milyon gibi bir satış rakamıyla tüm zamanların en çok satan dördüncü PC oyunu olduğunu düşününce, çıkışı çok geciken StarCraft 2’nin kalitesi kadar nasıl bir satış grafiği yakalayacağı  da büyük merak konusuydu.

Neyse ki daha fazla merak içinde beklememize gerek yok. Zira Blizzard, oyunun açılış gününde 1 milyon sattığını ve 48 saatin sonundaysa 1.5 milyonu devirdiğini açıkladı.

Peki bu rakamlar ne anlama geliyor? Gelin satır aralarını beraber okuyalım.

Geçen sene raflara çıkan Call of Duty: Modern Warfare 2’nin ilk gün 4.7 milyon satarak tüm rekorları alt üst ettiğini biliyorsunuzdur. Tabii bu devasa rakam, üç platformda satışa çıkmış bir FPS oyununa ait. Gerçek zamanlı strateji oyunlarının da artık FPS’ler kadar moda olmadığı bir gerçek.

Bununla birlikte Gamestop ikinci başkanı Bob McKenzie, StarCraft II: Wings of Liberty’nin 2008’de çıkan World of Warcraft genişleme paketi Wrath of the Lich King’ten bu yana en hızlı sattıkları PC oyunu olduğunu belirtmiş.

StarCraft 2 Zerg

Bu satış rakamlarında bir Zerg parmağı olabilir mi acaba?

Blizzard’dan gelen haberler ise, StarCraft II: Wings of Liberty’nin tüm zamanların en hızlı satan strateji olduğunu işaret ediyor. Blizzard’ın başkanı (ve aynı zamanda kurucularından) Mike Morhaime, StarCraft II’nin yakaladığı bu satış başarısıyla ilgili şunları söylemiş:

“Dünyanın dört bir tarafından birçok insanın oyunumuzu satın almış olması mutluluk verici. Önümüzdeki haftalarda Battle.net’te daha fazla oyuncu görmeyi umuyoruz.”

Mike Morhaime sözlerine şöyle devam etmiş olabilir mi acaba?

“Tom’s Oyun’un StarCraft II: Wings of Liberty incelemesine de bir göz atın.”

İşi şansa bırakmayalım en iyisi. Mike amcayı kırmak istemeyiz değil mi? Buraya tıklayalım o zaman. 🙂

Bir cevap yazın