StarCraft 2 İçin 3D Desteği Yolda

Resmi açıklama Chris Sigaty’den geldi…

StarCraft hayranları için 10 küsür yıllık bekleyişin mutlu sona ulaşmasına sayılı günler kaldı. Zira tatil planları ertelenmiş, takvimler 27 Temmuz’a ayarlanmış durumda  ve Blizzard cephesinden enteresan haberler gelmeye devam ediyor.

Seul’daki bir StarCraft II gösteriminde (Güney Kore’deki StarCraft ilgisinden bahsetmeme gerek yok sanırım), IGN’e konuşan StarCraft II baş tasarımcısı Chris Sigaty’nin sözlerine bakacak olursak, Blizzard da modaya uyarak StarCraft II: Wings of Liberty’e 3D desteği eklemeyi planlıyor. Evet, gözlük takılan cinsinden bahsediyorum…

“Nvidia 3D Vision destekli grafik kartları ve uygun monitörlerde çalışacak 3D desteğini, oyunun çıkışını takip eden ilk aylarda yayınlayacağız.”

Bununla birlikte Sigaty, daha önce olmayacağı açıklanan anti-aliasing (keskinliği yumuşatma) seçeneği konusunda bir söz vermese de Blizzard’ın oyun çıktıktan sonra görsel güncellemeler yapacağının altını çizmiş. Yani tıpkı 3D desteği gibi anti-aliasing desteği de oyun raflarla buluştuktan kısa bir süre sonra gelebilir.

Bu ilginç gelişmeyle beraber akla gelen ilk soru; 3D desteğinin bir strateji oyunu deneyimine devrimsel bir katkı yapıp yapmayacağı. Sanırım bu sorunun cevabını da 3D destekli bir Zerg saldırısı görmeden veremeyiz.

Starcraft 2 Airplane

StarCraft II şerefine özel olarak boyanmış bir uçağı, dünya üzerinde sadece Güney Kore'de görebiliriz sanırım.

4 Yorum

  1. RP

    Hiç de gereksiz değil, en az 1 kişinin bile hoşuna gidecek ücretsiz bir güncelleme gereksiz olamaz. En azından benim çok hoşuma gider. Hatta haberi okurken acaba 600 TL civarında 3D vision destekli kart var mıdır diye düşünür oldum. 

  2. Volkan ERKILINÇ

    Bencede bu durumda gereksiz bir şey..Zaten 10 yıldır oyunun çıkmasını bekliyoruz  bir kendi çıkaydı 3D sonraya kalaydı:)

    3 yılda bir 3D için beklemeyelim

Bir cevap yazın