StarCraft 2 Gece Açılışındaydık

İstila başladı…

Geçen hafta yaptığım StarCraft II açılış haberinden bu yana zamanın su gibi akıp gittiğini söyleyemem. Hoş bu durum, StarCraft II’nin resmi olarak duyurulduğu Mayıs 2007’den beri de pek farklı değil. Zira tam 4501 gün önce raflara çıktığında yalnızca gelmiş geçmiş en iyi gerçek zamanlı strateji oyunu olmakla kalmayıp ismini tüm zamanların en iyi oyunları arasına kazımış StarCraft, rüştünü “yeni nesil” oyunlar arasında ispatlamaya gelecekti ve söz konusu bir Blizzard oyunu olunca da geceleri uykuların kaçması anormal bir durum sayılmazdı.

Eh, ben de düşündüm ve günün anlam ve önemine uygun hareket etmeye karar verdim. Madem yıllardır rüyalarımızı süsleyen yeni StarCraft oyunu gece yarısı açılışıyla satışa sunulacaktı, biz de orada olmalıydık kesinlikle. Sevgili dostlarım Talha Turhal ve Burak “fle.” Akkor’la Tunalı  (Ankara açılışı Tunalı DNR’daydı zira) ortamlarındaki yerimizi erkenden almak adına güneşin etkisini yavaş yavaş yitirmeye başladığı bir saatte buluştuk (“hafif” göbekli insanlar olduğumuzdan Ankara güneşinde can vermek istemedik haliyle). Ne var ki midelerimizi doldurduktan sonra Kızılay-Tunalı Hilmi  arasındaki tatlı yokuş, Nasuh Mahruki’nin Everest tırmanışı tadına bürüneverdi. Gece yarısı açılışından tam üç buçuk saat önce DNR’a varmıştık ve bahçedeki kafenin neredeyse tamamı StarCraft hayranları tarafından istila edilmişti.

Hemen ilk iş, rahatça fotoğraf çekebilmek adına mağazanın müdür yardımcısından iznimizi koparmak oldu. Ardından da yorgun popolarımızı koyacak bir masa bulduk (masaya koymadık tabii sandalye vardı). Zira açılış anında garip bir izdiham yaşanmaması adına saat 22:00 sularında sıra numaraları dağıtılacaktı ve akrep ile yelkovan, 12 üzerindeki seksi buluşmasını gerçekleştirdiğindeyse StarCraft hayranları hasretle bekledikleri oyunlarına kavuşmaya başlayacaklardı.

Öncelikle şunu belirteyim, StarCraft II: Wings of Liberty’nin Ankara açılışı beklediğimiz yoğun ilgiden biraz uzaktı. Aşağı yukarı 100 kişi sıra numarası almıştı. Ancak bu durumda, oyunseverlerin bir kısmı tarafından yüksek bulunan fiyatlardan ziyade mevsimin yaz oluşu daha büyük rol oynadı açıkçası. Yine de mağazanın önünde oluşan kuyruk oldukça sıcak muhabbetlere sahne oldu ve bizler de StarCraft II’yi bekleyen oyunseverler ve Activision-Blizzard oyunlarının Türkiye dağıtımcısı Aral İthalat’tan gelen yetkililerle keyifli sohbetler etme imkanı yakaladık. Bu sohbetler esnasında bazı enteresan bilgiler öğrenmekten de geri kalmadık (mesela StarCraft II fiyatlandırma politikası gibi).

Şimdi isterseniz Tom’s Oyun ve BeyazGazete.com editörü Talha Turhal’ın mağaza etrafında dört dönerek çektiği fotoğraflardan derlediğimiz galerimize geçelim ve bu eğlenceli gecenin derinine inip ilginç detayları sizlerle paylaşmaya başlayalım.

Buraya tıklayarak galerimize ulaşabilirsiniz (eh, bu geceden ilgi çekici detayları öğrenmek için birkaç klik hareketi yapmanın kimseye zararı dokunmaz sanırım :p).

StarCraft II: Wings of Liberty incelememiz de çok yakında sizlerle olacak.

Bir cevap yazın