StarCraft 2 Ek Paketinin Çıkış Tarihi Belli Mi?

Heart of the Swarm’un çıkış tarihiyle ilgili ilk ipucu…

Yıllar süren bekleyişin ardından Temmuz ayında raflarla buluşan StarCraft II’nin en çok eleştirilen noktası, hiç şüphesiz, üç parçaya bölünmüş olmasıydı. Aslına bakarsanız bu, Blizzard’ın “yeşile” olan düşkünlüğü kadar, oyunun her bir senaryosunda oyunculara farklı bir tat sunulacak olmasıyla da alakalıydı. Zira üçlemenin Kerrigan ve Zerg imparatorluğunu konu edinecek ikinci parçası Heart of the Swarm, RPG öğelerine; Zeratul’a ve galaksiden silinmekle burun buruna kalan Protoss ırkına odaklanacak son parça Legacy of the Void ise, farklı Protoss kabileleriyle kurulacak diplomatik öğelere sahip olacak.

Asıl soruysa, birer genişleme paketi olarak fiyatlandırılıp satışa sunulacak bu iki içerik için ne kadar beklememiz gerektiği.

Austin, Texas’ta düzenlenen GDC Online’da konuşan Battle.net proje direktörü Greg Canessa’nın sözlerine bakacak olursak, Wings of Liberty hikayesinin kaldığı noktadan devam edecek Heart of the Swarm için bir yıldan fazla beklememiz gerekiyor.

Gamespot‘un haberine göre; Greg Canessa, gelen bir soru üzerine maç demosu yayınlama ve profil geliştirme gibi Battle.net planlarını anlatırken, bu planların Heart of the Swarm’un çıkışına kadar olan 18 aylık süreçte hayata geçirileceğini vurgulamış.

Kısacası ortada bir yanlış anlaşılma yoksa, sürünün kalbine inmek için en yakın tarih Mart 2012…

3 Yorum

  1. Ziyaretçi

    Eğer Kerrigan’da bir fesatlık çıkmazsa,hanım hanımcık melek kafasında bir hatun olup iyilikten iyiliğe koşarsa “al Yeşilçam klişelerin senin olsun blizz ” diyerekten şirkete saldırmayı düşünüyorum.

Bir cevap yazın