StarCraft 2 Açık Beta Detayları

Blizzard’ın merakla beklenen strateji oyunu, StarCraft 2’nin kapalı beta testlerinin başladığını günler önce sizlere bildirmiştik. Dördüncü kademesine gelen beta süreci halka açılmaya hazırlanıyor.

Blizzard aylar önce StarCraft 2 için halka açık betanın olmayacağını dile getirmişti. Görünen o ki fikir değiştirmişler. Fakat halka açık betada büyük bir kayırma söz konusu. Açık beta sadece Kore’ye özel olacak. Ayrıca açık beta süreci bir internet cafe olan PC baang’da gerçekleştirilecek. Kulağa komik geliyor ama G. Kore’nin oyun kültürü LAN üzerine kurulu. Hatta birçoğunuz “StarCraft dersaneleri” efsanesini de duymuştur.

Şahsen bu duruma oldukça sevinmiş durumdayım. Yüzlerce Koreli genç benim için oyunu en ince ayrıntısına kadar oynayacak ve StarCraft 2’nin kusursuzluğa yaklaşmasına vesile olacak. Ayrıca bu bölge gençlerinin MMORPG oyunlarında  MOB/NPC olarak adlandırılan ve bizim yapay zekanın yönettiğini sandığımız oyun içi karakterleri kontrol ettiğini de biliyoruz. Eğer Uzak Doğulu gençler olmasaydı oyunlar şu anki seviyesine ulaşamazdı. Kısacası Blizzard’a aldığı karardan dolayı yüklenmeyin.

3 Yorum

Bir cevap yazın