Star Wars: The Old Republic’ten Yeni Detaylar Açığa Çıktı

Merakla beklenen MMORPG oyunu Star Wars: The Old Republic’ten yeni detaylar açığa çıktı.

Star Wars: The Old Republic, Bioware Stüdyo Müdürü Gordon Walton’un dediğine göre “Tüm zamanların en pahalı MMORPG oyunu olacak”. Oyunu bu kadar pahalı yapan başlıca etkenler: Star Wars isim hakkı ve üç farklı dilde bütün karakterlerin seslendirilmesi. Tabi oyunu yapan Bioware olunca ince işçilik, inanılmaz ayrıntılar ve devasa içeriği de hesap etmek lazım. Her sınıf için yüzlerce saat süren görevler, sanırım devasa içeriği tam olarak karşılıyor. Bütün bu etkenleri bir araya getirince Gordon Walton’a hak vermemek elde değil.

Bioware, oyunun seslendirmesi için yüzlerce profesyonel ses aktörüyle çalışmış. “Bir kişinin 2300 kişiyi seslendirdiği oyunlar gibi yapmak istemedik, duygu yoğunluğunu tam verebilmek için yetenekli profesyonellerle çalıştık, sokaktan topladığımız insanlarla değil”  diyor Gordon Walton. (Nedense aklıma iki kişi tarafından Macarcaya seslendirilen filmler geldi bunu okuyunca :)) Ayrıca ilk defa bir MMORPG oyununda çoklu oyuncu diyalog sistemi olacak ve her kullanıcı o an diyaloglara dahil olabilecek.

Bioware, daha önce bize RPG oyunlarında ne kadar başarılı olduğunu gösterdi. Peki Bioware, RPG türündeki başarısını MMORPG türüne aktarabilecek mi?  Bu sorunun cevabı için biraz daha beklememiz lazım oyun için henüz açıklanmış bir çıkış tarihi yok ama tahminimiz 2011.

Bir cevap yazın