Star Wars: The Old Republic Türkiye’de Satışa Geç Çıkacak

Aral Game’den üzücü haber.

Uzun süredir merakla beklenen yeni Star Wars MMO’su The Old Republic’i kutulu olarak satın almak isteyenlere üzücü haber. EA oyunlarının Türkiye dağıtımcısı Aral Game, bugün Facebook sayfasından oyunun Türkiye’de raflara geç çıkacağını duyurdu.

Yapılan açıklama şu şekilde:

Üzülerek belirtmek isteriz ki Kuzey Amerika ve Avrupa’nın sayılı ülkelerinde 20 Aralık’ta satışa çıkacak olan “ Star Wars the Old Republic” oyununun Türkiye’de 20 Aralık’ta satışı yapılamayacaktır. Oyunun yapımcı firması olan BioWare tarafından alınan karar doğrultusunda; Asya, Avustralya, Yeni Zelanda, Güney Amerika ile Avrupa da Bulgaristan, Romanya, Sırbistan, Hırvatistan ve Türkiye gibi birçok önemli kıta ve ülkede oyunun satışı ilk günde gerçekleşmeyecektir.
Aral olarak son haftaya kadar tüm muhtemel çözüm yollarını deneyip, imkânlarımızı zorlayıp, elimizden gelen bütün çabayı gösterdiğimizi belirtir, Türk oyun severlere bu hizmeti ilk günde sağlayamamaktan üzüntü duyduğumuzu belirtmek isteriz. Star Wars the Old Republic’in henüz ülkemizde ve diğer ülkelerde çıkışı için net bir tarihi verilmese de, 2012’nin ilk aylarında Türkiye’de resmi olarak kutulu satışının başlayacağını öngörebiliyoruz.

Star Wars: The Old Republic, Avrupa’da 20 Aralık tarihinde raflarda olacak. Açıklamadan anladığımız kadarıyla Türkiye’de ise 2012’nin ilk haftalarını beklemek durumundayız.

Bu arada Star Wars: The Old Republic performans incelememize hala göz atmadıysanız buraya tıklamanız yeterli.

8 Yorum

 1. Ziyaretçi

  Ea ve Bioware in işi ağırdan aldığını sağlam adımlarla hareket ettiğini bu oyun için başından beri biliyorduk… ama aral ın türkiye pazarına güvenmesi gerekiyordu çözülemeyecek bir iş değildi swtor yetkililerine bu konuda mail attığımda gelen cevap yalnızca kendilerinden beklememiz gerektiğini, buradaki distribütörlerinde tr pazarına güvenip çok ta fazla kar amaçlı hareket etmemesi yönündeydi. kısacası swtor ne yaptı kesin olan bir pazara satış yaptı ama burada aral gibi firmaların sorumluluk alması gerekiyordu tr ye güvenmesi gerekiyordu… türk oyuncu burada swtor a değil aral a cephe alacaktır…ne oldu ?? oyunu oynayacak kemik tayfa zaten siparişlerini erkenden verdi oyunu internet üzerinden satın aldı aral zararlı çıktı….

 2. SgtArthur

  Ya bu EA yı anlamıyorum oyunun resmi sayfasında dil desteği anketi yapılıyor Türkçe birinci sırada ama EA Türkiyeyi dağatım listesine niye koymuyor!!! Originden falanda almak istemiyorum sadece key… beklicez de umarım şubata kadar beklemeyiz…….

 3. Madic

  Aral’la ne alakası var, EA satacağı 22 ülkeyi açıklamış önceden, adamlar Türkiye’ye satmıyor oyunu şu an için. Aral da bu adamların Türkiye’deki dağıtıcısı, e bu adamlar da Türkiye’ye satmadığına göre, Aral da bu adamların dağıtıcısı olduğuna göre… Got it?

 4. insidermeta

  ne yazıkki oyun artık net uzerinden de alınmıyor 24 saat gecmeden sold out oldu ki dijital bir kod nasıl sold out olur onuda cozebilmis degilim…. bu aralar e bay da 145$ olan collector setler 250$ civarı alıcı buluyor… oyun karaborsada ama sevkili firma henuz bir girisimde bulunmadı ayın 22 si avrupa serverları online oldu ama halen ortalıkta ne cd var ne dijital kod…. inanması guc diyebilecegim tek sey var ki bunu kendilerine mail de attım EA game ve Bioware in marketing departmanı isi bk etti… bir cok player bu sacmalık yuzunden ilgisini yitirdi…. amerikada 59$ olan oyun avrupada 54euro aylık uyelik ucreti bile daha fazla … fiyasko fiyasko….

 5. Ziyaretçi zazaza

  selam oyunun ucretli oldugunu biliyoruz elbet ancak odeme kosullarini bilmiyorum. yani oynu bir kere almak yeterlimi oynamak icin yoksa oyun suresi mi satin aliyoruz belirli araliklarla bilen varsa aciklayabilir mi ? sitesinde 60 days play time gibi bisiler soyluyodu ama pek bisi anlamadim acikcasi..
  60 gunde bir satin mi alicaz yoksa tek sefer odeme yapip surekli oynayabilecegimiz bir imkanda var mi ?

Bir cevap yazın