Star Wars: The Old Republic Bomba Gibi Geliyor: E3 2010’dan Yeni Oynanış Videoları

Eski Cumhuriyet ve Sith İmparatorluğu’nun galaksiyi ikiye bölen savaşında kendi destanımızı yazmaya geliyoruz… 

Bir MMO çocuğu olduğum söylenemez. Zira lise ve üniversite yıllarındaki Ultima dönemini bir kenara bırakırsam, tecrübem Star Wars: Galaxies ve Age of Conan’dan öteye gitmez (ki bu evrenlere kişisel zaafım olmasa yüzlerine bakmazdım o da ayrı).

Eh, devasa online evrenlere bu kadar uzak olan bir oyunsever olsam da Star Wars: The Old Republic’i yakından takip etmem için bazı özel nedenlerim de yok değil. Her şeyden önce bu, galaksinin Darth Vader’den binlerce yıl önce Eski Cumhuriyet ve Sith İmparatorluğu tarafından ikiye bölündüğü, en az orijinal Star Wars hikayesi kadar etkileyici bir dönemi işliyor. Eski Cumhuriyet dönemi için “genişletilmiş evrenin” (Star Wars Expanded Universe) en sağlam parçası olduğunu söylersem de abartmış olmam sanırım.

Aslına bakarsanız lafı da fazla uzatmak istemiyorum. Zira yeryüzündeki bütün Star Wars hayranlarının (hatta fazlasının) büyük bir merak içinde beklediği Star Wars: The Old Republic, fuarın ilk günü yapılan tanıtım ve yayınlanan enfes bir fragmanın ardından oynanış videolarıyla da E3 2010’un düzenlendiği Los Angeles Kongre Merkezi’ni temelinden sarstı (abartmayı pek sevmem).

İyi seyirler…

Oyunun lightsaber mekaniklerinin gösterildiği oynanış videosu:

Bu videoda Trooper sınıfına bir bakış atıyoruz:

Ufak bir aksiyon sahnesinin ardından The Old Republic’in diyalog sistemine de kısa bir bakış atma şansını yakalıyoruz:

Oyunda sahip olabileceğimiz enfes gemileri bu videoda bulabilirsiniz:

Bütün bunlar sizi kesmediyse (ki beni kesmedi), oyunun baş yazarı Danie Erickson’la oyun içinden görüntüler eşliğinde oyunun dinamikleri üzerine yapılmış bu ufak söyleşiye bir bakın derim:

5 Yorum

  1. darkhellious1

    age of conan dan ilerisine gidemez bu içerik ve grafikle.Lightsaber a girmiyorum bile ? Nasıl bir ışıktırki hatta el feneri herhaldeki canavarları falan kesemiyosun içinden geçiyo 😀 fail

  2. Oruç Dim

    Ya tabi, MMO olunca grafikler de biraz kısma yapılabiliyor bazen. Çok kötü diyemeyeceğim buna, zaten Age of Conan’da gördük grafikleri abartınca neler olduğunu (Out of Memory Error diyorum başka bir şey demiyorum, optimazsyon sorunları gırla gitti).  Bir de MMO’lar olabildiğince çok abone toplamaya çalıştığı için, çoğunluğun bilgisayar özelliklerine göre yapılıyor genelde oyunlar. Yani MMO’larda grafiklerin orta seviye olması daha avantajlı 🙂 Hani MMO’ları ayrı, diğer oyunları ayrı değerlendirelim bana kalırsa grafik anlamında.

Bir cevap yazın