Star Wars: The Force Unleashed Sistem Gereksinimleri Açıklandı

Star Wars: The Force Unleashed PC’ye çıkmayınca, pek çok PC oyuncusu oyunu oynamaktan mahrum kalmıştı. PC kullanıcıların tepkisi üzerine, Lucas Arts’dan Cameron Suey “Star Wars: The Force Unleashed akıcı bir şekilde oynayabilmek için 4000 dolarlık bir PC gerekir, bir çok kullanıcının sahip olduğu ortalama PC’ler bu oyunu akıcı oynatmaya yetmez” demişti.

Videolarını izlediğimizde, bu oyunu çalıştırmak için gerçekten sağlam bir PC’ye gereksinim duyabileceğimizi düşünmüş, yapımcılara hak vermiştik. Ama oyun yeni nesil konsollara çıkınca gördük ki videolardaki görselliğin yerinde yeller esiyor. 4000 dolarlık PC isteyen oyun bu mu yoksa!

Star Wars: The Force Unleashed yeni nesil konsollara çıktıktan koca bir yıl sonra, Lucas Arts, oyunun PC versiyonunun da geliştirildiğini açıkladı. Evet, 4000 dolarlık sistemlerinizi hazırlayın… Oyunun geçtiğimiz günlerce açıklanan PC sistem ihtiyacı, 4000 dolarlık PC’nin altın kaplama olabileceğini düşündürdü bana. Çünkü tavsiye edilen sistem ihtiyacına sahip bir PC’yi 1000 dolara rahatlıkla toplayabilirsiniz hatta daha düşük bir fiyata. 


Altın PC

Bahsedilen 4000 dolarlık PC'nin izini sürdük ve bu resme ulaştık:)


Star Wars: The Force Unleashed geçen yıl çıkan haliyle gelmiyor tabi ki. Oyunda 2 yeni görev var ve bu görevlerden birinde Luke Skywalker ile tanışabileceğimiz söylenmiş. Lucas Arts, yeni oyunu Star Wars: The Force Unleashed Ultimate Sith Edition diye adlandırmış, kulağa hoş geliyor. Oyun PC, MAC, Xbox 360 ve PS3 için Kasım 3’ün de bizlerle bulaşacak.

En Düşük Sistem Gereksinimi
İşletim Sistemi: Microsoft Windows XP SP3/Vista SP2/Windows 7
İşlemci: 2.4 GHz Intel Core Duo veya Athlon X2
Bellek: 2 GB RAM
Ekran Kartı: 256 MB bellekli ve Shader Model 3.0 destekleyen Nvidia 8800 veya ATI dengi
Sabit Disk: 24 GB ya da üstü
 
Önerilen Sistem Gereksinimi
İşlemci: Intel Core 2 Duo 2.8 GHz veya AMD X2 4200+
Ekran Kartı: Nvidia GeForce 9800GT ya da ATI 4870 üstü

18 Yorum

 1. Ziyaretçi

  window7 64bit ultimate işletim sistemi

  6GB Ram (3X2GbRam)

  3Gb ekran kartı 256 bit Nvidia GT220

  İntel core İ7 4 çekirdekli 3.6 ghz işlemci

  2TB harddisk

   

  bu şekilde bilgisayarım var oyun çalışmıyor crack attım herşeyi denedim

  directX i yeniledim gene olmadı acaba işletim sisteminden olabilirmi bir yardım ederseniz

 2. Ziyaretçi

  arkadaşlar önemli olan ekran kartı ama eğer bilgisayarınızın CPU su oyun başlarken 100 e vuruyorsa başlattan program kaldırma menüsünden programlarınızın elinizden geldiği kadar silin. Siz bunu yaptıktan sonra bilgisayarınızın hard disk i rahatlamış oluyor ama ekran ve ses kartını da güncel olmasına dikkat edelim

Bir cevap yazın