Star Wars: Clone Wars Adventures E3 2010 Demo Gösterimiyle Karşımızda

Star Wars’un devasa dünyasına ücretsiz olarak dalmak istiyorsanız bakmadan geçmeyin…

Genişletilmiş evrenle (expanded universe) aram çok iyi olsa da; zevkime pek uymayan artistik tasarımı ve hikaye anlatım tarzı yüzünden Star Wars: Clone Wars’un animasyon dizisi ve çizgi romanlarından köşe bucak kaçmışımdır. Ancak Sony, Haziran başında ücretsiz bir MMO olacak Star Wars: Clone Wars Adventures’u duyurduğunda heyecanlanmadım desem yalan olur. Üstelik bu oyun, izlemeyi hiç sevmediğim (ama neler olduğunu bilmem gerektiğinden zorla da olsa izlediğim) Clone Wars animasyon dizisini temel alacaktı.

“Olsun” dedim kendi kendime ve ilk oynanış videoları için E3 2010’u beklemeye başladım… Her şeyden önce bu ücretsiz bir oyun olacaktı ve birçok karakter özelleştirme seçeneğiyle birlikte kendi lightsaber’ımı tasarlamama bile izin verecekti.

Nihayet dün Star Wars: Clone Wars Adventures, E3 2010 fuar alanında boy gösterdi. Oyunun geliştiricisi Sony’den yapımcı Todd Carson, bu yeni MMO’yu tanıtmak için hazır bekliyor.

Videoları izlemeye geçmeden önce, oyunun ücretsiz olacağını ve 2010’un son çeyreğinde yalnızca PC platformu için yayınlanacağını belirteyim. Evet, ücretsiz dedik belki ama elbette oyun içinde sahip olmak isteyeceğimiz birçok güzellik için pamuk elleri cebe atmamız gerekecektir. Yani işin beleş olan kısmı oyunun kendisi ve bizden aylık bir ücret talep etmemesi. Eh, en azından bir süre takılmak için oldukça uygun bir fırsat bu. Özellikle The Old Republic’e para vermek istemeyenler, Clone Wars’un renkli dünyasına bir göz atma fırsatını es geçmesinler! Şimdilik beklemeye devam ediyoruz…

İyi seyirler.

2 Yorum

  1. Ziyaretçi

     

    Şu çizgifilm benzeri ekran görüntülerini sevmiyorum, mekanları güzel  gösteriyor ama karakterler çok yumuşak ve çocuksu kalıyor bence. Benim zamanımdaki star wars serilerinde gerçekçilik ve acımasız bir atmosfer ağır basıyordu, tıpkı en eski çekilmiş üçlemede (film) de olduğu gibi. Bu yüzden şahsen atmosfer çok basit, renkli ve şu kısaca tanıtılan küçük oyunlar eğlencesiz.

    İlgili çeken tek şey, uzay gemisine atlayıp tie fighter (videoda gözükenler tie bomber sanırım) patlatmak, uzay savaşı sahneleri adrenalin dolu olmuş, starship’lere neredeyse sürünekerek geçmek, lazer toplarını patlatmak vs, ilgimi çekmekten de öte ağzımın suyu aktı neredeyse. Bilenler bilir star wars X-Wing vs Tie-Fighter diye bir oyunu vardı LucasArts’ın, o zamandan beri bu evrenin uzay savaşlarına hayranım.

    Yorumun kısası makbuldür, biraz uzattım ama bence daha iyi olabilirdi, 1977’de başlayan bu hikayeye (ilk film vizyona tarihi) yönelik hazırlanan bu oyun kesinlikle daha iyilerini hakediyor.

Bir cevap yazın