Stalker Geri Dönüyor: Stalker 2 Duyuruldu

Stalker efsanesi devam ediyor.

GSC Game World’un geliştirdiği S.T.A.L.K.E.R., farklı hikayesi ve usta yönetmen Andrei Tarkovsky’nin Stalker filminden esinlenen karanlık yapısı ile son dönemin en sıra dışı FPS oyunlarından biri olmuştu. Daha sonra geliştirilen devam oyunları S.T.A.L.K.E.R’ın yanından bile geçmese de Stalker artık oyun dünyasında bir marka olmuştu bile.

GSC Game World’un bir süredir S.T.A.L.K.E.R. 2 üzerinde çalıştığı dedikoduları geliyordu, hatta bir S.T.A.L.K.E.R. MMORPG oyunu söylentisi bile duyulmuştu. Neyse ki GSC Game World, söylentilere bir nokta koyup S.T.A.L.K.E.R. 2’nin resmen geliştirildiğini duyurdu.

GSC Game World’un S.T.A.L.K.E.R. 2 açıklaması şöyle:

Serinin tüm dünyada dört milyonu geçen satış rakamları sonunda yeni ve büyük bir S.T.A.L.K.E.R evreni geliştirme konusunda hiç bir şüphemiz yoktu.

Ayrıca yeni S.T.A.L.K.E.R. oyunun sadece PC için değil, yeni nesil konsollar için de geliştirildiğini hatırlatalım, tabi ki yeni bir oyun motoru ile.

Yalnız S.T.A.L.K.E.R. 2’i öyle yakın bir süreçte karşınızda görmeyi beklemeyin. Zira oyun 2012 yılında piyasada olacak.

2 Yorum

  1. Ziyaretçi

    Stalker’ın en büyük sorunu hikaye anlatımı.Özellikle yeni başlayanlar oyuna bağlanma konusunda çok sorun yaşıyor,biraz oblivion’ımsı bir hava var.Ama onun dışında gerçekten çok başarılı bir yapım,adamların gurur kaynağıdır heralde.

Bir cevap yazın