SSD’ye Yazın Aynı Anda HDD’ye Yedek Alın

Yaratıcı ve ilginç fikirler, teknoloji dünyasının her zaman tadı tuzu olmuştur. Son zamanların popüler aygıtları SSD’ler içinde pek çok ilginç teknoloji duyuyoruz. En son HDD ile SSD’yi herhangi bir yazılım gerektirmeden, daha daha yüksek performans için birleştirebilen  SilverStone’un hibrid HDDBoost aygıtını haber yapmıştık. Şimdi çok daha ilginç bir ürün ile karşı karşıyayız.

Radion SSD HDD HyBrid

Radion SSD HDD HyBrid

Elektronik aygıtlar geliştiren Raidon şirketi, yeni bir ürününü duyurdu. Bu ürünü ilginç kılan, SSD’ye yazdığınız bilgileri aynı anda 3.25″lik HDD’nize yedeklemesi, böylece SSD’niz bozulsa bile bilgileriniz uçmuyor. Üstelik isterseniz SSD’yi çıkartıp ayrı kullanabiliyorsunuz. Aslında oldukça yararlı bir alet, SSD kullanacak kadar parası olan biri kolaylıkla bilgilerini yedeklemek için bir HDD alabilir. SSD’lerin bilgi saklama kapasitesi hala HDD ile yarışamadığına göre, eski HDD’nizi bilgileriniz yedeklemek için kullanabilirsiniz.

Bu ilginç aletin nisan ayında çıkması bekleniyor ama fiyatı belli değil.  Önümüzdeki günlerde SSD’ler için başka ilginç fikirlerde göreceğiz sanırım.

Kaynak: TechSpot

3 Yorum

    • Tahir Meylani

      HDD’ler çok ucuz SSD’ye göre. SSD’ alan biri çok rahat bir HDD alabilir. Böyle bir şey yapsak güvenliğe önem veren kişilere satabiliriz diye düşündüler sanırım.

Bir cevap yazın