Square Enix’in Türkiye Distribütörü Tiglon Oldu

Square Enix’in oyunları artık ülkemizde de boy gösterecek.

Aral Game ile olan anlaşması sona erdiğinden bu yana Square Enix oyunlarını ülkemizde bulamıyorduk ne yazık ki. Aradan geçen bu süre zarfında şu an ismini hatırlamakta zorlandığım bir firma Square Enix distribütörlüğünü yürütmeye çalıştıysa da başarılı olamadı ve Deus Ex: Human Revolution gibi bir başyapıt ülkemizde raflarla buluşamadı. Ancak yeni yıl ile birlikte Square Enix oyunları ülkemizde bir kez daha emin ellerde olacak diyebiliriz. Zira Ubisoft, Bethesda ve Warner Bros gibi büyük firmaların Türkiye distribütörlüğünü yürüten Tiglon, bugün yayınladığı basın bülteniyle Square Enix’in Türkiye dağıtımcılığını da aldığını duyurdu.

Bu da demek oluyor ki bu yıl içerisinde çıkmasını beklediğimiz Hitman: Absolution ve Tomb Raider oyunlarını ülkemizde de rahatlıkla bulabileceğiz. Yeni oyunların yanı sıra ayrıca eski katalog oyunları da yine Tiglon tarafından dağıtılacak. Ülkemizde yaşayan oyunseverler için harika bir haber olduğu su götürmez.

Square Enix’in henüz Türkiye distribütörü yokken Deus Ex: Human Revolution’ı tüm dünya basınıyla aynı anda (ülkemizde online basında ilk) incelemiş ve geçtiğimiz haftalarda oyunun yönetmeni François Dugas ile çok özel bir röportaja imza atmış bir oyun editörü olarak, benim için de mutlu edici bir haber. Eh, böylece işlerimizin biraz daha kolaylaşmasını beklemek yanlış olmaz sanırım.

Bir cevap yazın