Split/Second’ın Geliştiricisi Black Rock’ta Deprem

Disney Ineractive, Black Rock çalışanlarının büyük bir bölümünün işine son verdi.

Aslına bakarsanız bir süredir ortalıkta Disney’in Pure ve Split/Second gibi başarılı yarış oyunlarından tanıdığımız Black Rock Studios çalışanlarının büyük bir bölümünün işine son vereceği söylentileri dolaşıyordu. Özellikle ismini vermek istemeyen bir Black Box çalışanının Eurogamer‘a yaptığı açıklama, stüdyonun yarısının Aralık ayının ortalarından bu yana boş boş oturduklarını ve 100 kadar çalışanın pozisyonunun güvende olmadığını gösteriyordu.

Beklenen açıklama ise nihayet geldi ve Disney Interactive, Eurogamer’da çıkan haberleri doğrulayarak Black Box Studios’ta bir iş gücü azaltımına gideceklerini resmi olarak açıkladı. Bu karar için herhangi bir neden belirtilmezken kaç kişinin işine son verileceği de açıklanmış değil. Şu an için elimizdeki tek bilgi, Black Box’tan geriye kalanların üzerinde çalıştıkları projeye devam edecekleri.

Bu yeni projenin ne olduğu da henüz bilinmiyor. Ancak Split/Second 2 ya da Pure 2 olmadığı kesin diyebiliriz. Zira her iki proje de geçtiğimiz aylarda rafa kalkmıştı. Aslına bakarsanız Eurogamer’a konuşan Black Box çalışanı durumu tek bir cümleyle gayet iyi özetlemiş.

“Görünüşe bakılırsa Disney bize üzerinde çalışacak yeni bir proje veremedi…”

Split Second 6

Split/Second, aksiyon yüklü eğlenceli mekanikleriyle oyunseverlerin beğenisini kazanmıştı.

Bir cevap yazın