Splinter Cell Conviction Xbox 360 Aldıracak

Splinter Cell Conviction’ı hatırlıyorsunuz değil mi? Hani 2008 de “yapıyoruz, bu senenin sonuna yetişir” demişlerdi de o “senenin” sonu bir türlü gelmemişti, sonra da oyundan uzun süre haber alamamıştık. Uzuuun bir bekleyiş döneminin ardından tamamen yenilenmiş ve aksiyon oyunu haline getirilmiş bir SC: Conviction’la karşılaşmıştık en sonunda. Gerçi fena olmayabilir ama yine de serinin eski halinin (Double Agent öncesi) uzlanmaz bir fanatiği olarak bunu SC olarak göremiyorum bir türlü.

Herneyse, gelelim konumuza. Ünlü Xbox özel sitelerinden MsXbox oyunu oynamış ve Xbox 360 satan bir oyun olabileceğini düşünüyor (herkesin PC’si oyunu çalıştırmaya yetmeyebilir ve Xbox 360 daha ucuz bir alet).  Ayrıca oyunun hayranlarının da oyunu seveceğini ve oyunun sunduğu aksiyon/gizlilik karşımından etkileneceklerini düşündüklerini eklemişler. Oyunun Xbox 360 sattıracak kadar sağlam bir yapım olduğunu da sözlerine eklemeyi unutmamışlar. Hatta şimdiye kadar yapılmış en iyi Splinter Cell olduğunu savunuyorlar (bu konuda biraz şüpheliyim ama, neyse).

Ne diyelim, umarım anlattıkları doğrudur da bizi yine Double Agent gibi kötü bir sürpriz beklemiyordur. Daha doğrusu umarım gene olarak tatmin edici bir deneyim olur. Yoksa komple SC serisinden umudu kesiyorum ben, size de aynısını tavsiye ederim.

 

1 Yorum

  1. Ziyaretçi

    Çok  ezici bir haber  olmuş.Splinter Cell serisinden umudu kesmeniz abes.her oyunu farklı yankı uyandırdı ilki de son oyunu double agentda,bu oyunda uyandıracak kesinlikle.pandora tomorrow ile ilk multiplayer heycanını kattı,chaos theory ile yeniledi geliştirdi,double agentda farklı bir karizma olarak karşımıza çıktı,şimdide bambaşka olucak her oyunu farklı tat verdi hepsi harikaydı biyebilirim..Conviction ilede biraz da sokakların yüzünü görecek Sam Fisher..Oyunu oynarken içindeymişcesine hissettiren Bir sam fisher serisi,iki fahrenheit bilirim ben..Bence bu seriyi daha son oyununu oynamadan  ezip geçmişsiniz haberinizde..

Bir cevap yazın