“Splinter Cell: Conviction PS3’e Gelmeyecek”

Sizi bilmem ama ben Microsoft’un yapımcılarla yüksek meblağlara anlaşarak bazı oyunları, en azından bir süreliğine, kendi platformlarına bağlamasına karşı değilim. Tıpkı geçtiğimiz yıl GTA IV: Episodes From Liberty City’de ve bu yıl da Splinter Cell: Conviction’da gördüğümüz gibi. Evet, belki Xbox 360’ı olmayan oyunseverler bu oyunları oynayamıyor. Bu kötü bir şey. Ancak hiç şüphe yok ki Microsoft, oyun yapımcılarının yatırım risklerini paylaşarak daha kaliteli oyunların daha kısa zamanda oyun dünyasıyla buluşmasını sağlıyor. Ve açıkçası bu iyi bir şey.

 

Bildiğiniz gibi kulislerde uzun süredir Splinter Cell: Conviction’ın PlayStation 3 platformuna gelip gelmeyeceği konuşuluyor. Hatta geçtiğimiz hafta, Ubisoft kreatif direktörü Maxime Beland’ın sözleri de gelecekte bir PS3 versiyonunun haberini veriyor şeklinde yorumlanmıştı. Buna bir de Ubisoft çalışanlarının CV’leriyle Ubisoft’un Splinter Cell: Conviction teknik destek kısmında PS3’e de yer vermiş olması eklenince söylentiler aldı yürüdü, son derece doğal olarak.

Ne var ki Ubisoft bugün Twitter’dan geçtiği bir haberle bu söylentileri bir kez daha yalanladı.

“Splinter Cell: Conviction Xbox 360’a özel bir oyun. PC versiyonu ise önümüzdeki hafta çıkıyor.”

Bütün bu gelişmelere rağmen Sam Fisher’ın bu son macerasının, tıpkı önceki Splinter Cell oyunları gibi bir süreliğine Xbox  platformuna özel kalacağına (timed exclusive) inanıyoruz. Ubisoft’un böyle bir planı varsa da şu an itiraf etmekten şiddetle kaçınıyor. Nedeni de oldukça açık sanırım. Yine de her şeyi zaman gösterecek.

Bir cevap yazın