Splinter Cell: Conviction PS3’e Gelecek Mi?

Geçtiğimiz hafta Xbox 360 kullanıcılarıyla buluşan ve ay sonunda da PC sahiplerine merhaba diyecek Splinter Cell: Conviction’ın bir PlayStation 3 versiyonu olup olmayacağı oyun basınında uzun süredir yazılıp çizilen bir konu. VG247 sitesinin Ubisoft kreatif direktörü Maxime Beland ile yaptığı röportaja bakılırsa da bir PS3 versiyonu hala kesinleşmiş değil. Ancak satır aralarını okumayı seven oyuncular için yakın gelecekte bir PS3 versiyonunun olabileceğini anlamak pek de zor olmasa gerek.

“Gelecekte Ubisoft yönetiminin bu konuda ne karar alacağını bekleyip göreceğiz, Conviction’ın Xbox 360’a özel olma kararı tamamen ticari bir hamleydi. Microsoft, Conviction için oldukça büyük destek gösterdi ve bu oyunda onlarla birlikte çalışmak gerçekten çok büyük bir zevkti.”

Beland’ın bu sözleri doğrudan bir PS3 versiyonunu işaret etmese de Ubisoft çapındaki firmaların “paradan daha iyi bir şey varsa daha çok paradır” düşüncesi etrafında gelişen politikalarını göz önüne alınca, bugünlerde oyun dergileri tarafından yüksek puanlara boğulan Splinter Cell: Conviction’ın yalnızca Xbox 360 ve PC platformlarında boy göstermesi pek mantıklı durmuyor.

Ayrıca Beland’ın VG247’nin sorularına verdiği cevaplardan, Ubisoft’un Microsoft’un hareket algılama teknolojisi Natal için de sağlam yatırımlar yaptığını öğreniyoruz. Belki de Natal destekli bir Splinter Cell? Bakalım, zaman ne gösterecek.

1 Yorum

  1. Vernoncougar

    Oyunu yukledım, readme kısmına bır goz attım HD ust serılerı ıcın catalyst 10.2 onerıyordu.Bende 10.4 yuklu ve oyunda ınanılmaz bır bozukluk var su an, bunu oynayabılmek ıcın 10.2 yı yukleyıp age of conan oynarken 10.4 dıgerını oynarken 10.3 yuklersek yandık valla.

Bir cevap yazın