Splinter Cell Conviction İçin Demo Yayınlanacak

PC için geliştirdiği yeni kopya koruma sistemi ile oldukça büyük bir tartışma yaratan Ubisoft, ilginç bir uygulamaya daha imza atarak sizden gelen soruları cevaplıyor. Bunun nesi garip ki? Şöyle ki, sorduğunuz soruları bir video yapıp Ubisoft’a göndermelisiniz. Ubisoft’da sesinizi değil ama sorunuzu beğenirse video ile karşılık veriyor. Bir soru düşünün, kağıda yazın, iki üç kez ayna karşısında tekrar, daha sonra webcam ile kendinizi çekin; Ubisoft’a yollayın, seçilen video sizinkiyse, sorunuz cevaplanacaktır.

Videodaki saçma soruları geçip asıl bizi ilgilendiren soruya geliyorum. Ubisoft, Splinter Cell: Conviction için bir demo yayınlayacağını açıklıyor videoda ama platform ve tarih bilgisi vermiyor. Assassin’s Creed 2 scene grupları tarafından hala kırılamadığına ve muhtemelen Conviction çıkana kadar da kırılamayacağına göre, en azından bir demo bir çok kişi için iyi gider sanırım. Eğer Ubisoft’a bu yeni kopya koruma sisteminden ne zaman vazgeçeceksiniz diye bir soru sormayı düşünüyorsanız, boşuna zaman kaybedeceğinizi hatırlatalım. Ubisoft’un diğer bir tartışmalı DRM sisteminden tam bir yıl sonra vazgeçtiğini hafızası iyi okuyucularımız hatırlayacaktır. Evet, doğru hatırlıyorsunuz Starforce 4 adlı bu kopya koruma sistemi tam bir yıl kırılamamıştı fakat Ubisoft, gelen eleştiriler yüzünden bu kopya koruma sistemini kullanmaktan vazgeçmişti.

Benim merak ettiğim bir şey daha var: acaba, Conviction’un demosu da kesintisiz internet bağlantısı isteyecek mi? Tahminim öyle olacağı yönünde çünkü Ubisoft, oyunun nasıl kayıt yaptığını gizlemek isteyecektir. Belki kayıt yapmaya gerek duymayacağınız kadar kısa bir demo olur, kim bilir?

Video’yu da verelim kaynak sağlam olsun.

1 Yorum

 1. Akın

  ubisoft’un bu kopya sistemi üç ihtimalle hazırlanmış olabilir

  1-Değişik bir karışım çekmiş olabilirler kafa 1 milyon olmuştur

  2-paraları çoktur bundan edecekleri zarar çok önemli değildir

  3-korsan oyunculara birşey yapamıyoruz bari lisanslı alan kullanıcının burnundan fitil fitil getirelim.

  Daha başka mantıklı bir sebep varmı sizce?

Bir cevap yazın