Splinter Cell: Conviction Demosu PC’ye Gelmiyor

İlgi alanına giren konularda seni en çok rahatsız eden beş isim nedir diye sorsalar; sanırım bu beş isimden üçü şunlar olurdu: Yazdığı Amerikan vatanseverliği temalı kitaplarla ün salmış Tom Clancy, oyun dünyasının en odunla dövülesi kahramanı Sam Fisher ve Fransız orijinli bir firma olmasına rağmen bütün bu Amerikan palavralarıyla suyunu sıkarcasına ilgilenen ve yeni oyun fikirleri için kafa patlatmaktansa aynı fikirleri ısıtıp ısıtıp satmaya yeltenen Ubisoft…

Ne gariptik ki, bütün bunlar aslında çok başarılı, hatta tarzının en iyisi (stealth action) olan bir oyunu işaret ediyor: Tom Clancy’s Splinter Cell…

Yaşı iyice ilerlemiş, kelli felli bir adam olmuş Sam Fisher’ın yeni macerası Conviction’ın raflarla buluşmasına da bir aydan kısa bir süre kaldı. Hatırlarsanız birkaç gün önce oyun çıkmadan bir demonun yayınlanacağını sizlere duyurmuştuk. Ancak ne yazık ki, Splinter Cell: Conviction demosunu PC’lerimizde göremeyeceğiz.

İşte Ubisoft topluluk yöneticisi Li Kuo’nun son derece pişmiş kellevari açıklaması:

“Üzgünüm beyler, yarın çıkacak demo yalnızca X360 için. PC için bir demo planımız yok.”

Ayrıca daha önce açıklanan ve başında Tom Clancy olmasa da muhtemelen yine Latin veya Arap aksanıyla İngilizce konuşan insanlara  (veya uzaylılara) karşı savaşacağımız Ghost Recon: Future Soldier betasının da PC platformu için düşünülmediği ortaya çıktı.

Bu haberle birlikte Tahir’in, yanına birkaç PC oyuncusunu daha alarak meşale ve tırpanlarla Ubisoft’un kapısına dayandığını öğrendik. Sonumuz hayrolsun.

Resident Evil 4 Torch

4 Yorum

 1. stoic

  Assassins Creed II yi satın alanlar demo yu oynayabilicek diyen Ubi’nin bu yaptığı Allah’tan reva mıdır? :@ Ubisoft artık iyice gözümden düşer oldu. (Onlarında çok umurlarında farkındayım. :D)

  dip not: Hadi Ubisoft la Tom Clancy neyse de. Sam  Abiyi odunla dövmeye yeltenmek vallahi ayıp 😀

 2. Tahir Meylani

  Olayın özü şu: Ubisoft PC oyunlarında artık saveler ana sunucularda saklandığı için Ubisoft, Xbox 360 demosunu direk PC’ye aktaramazdı. Ya kayıt yapamayacağınız bir demo yayınlayacaklardı ya da demoyu PC’ye kayıt yapabilecek şekilde yeniden yazacaklardı.

  PC’yi sallamadılar ve uğraşmaya değmez deyip oyunun kayıt dosyalarını yeniden yazmadılar.

  Zaten Ubisoft sunucularına yapılan saldırıdan sonra İnternet bağlantısı isteyen bir demo yayınlasalardı, save sunucuları tam çökerdi.

 3. evren

  oyunu kaydekmek için internete ne gerek var bu herifler iyice sapıttı benim son teknoloji dizüstü bilgisayarım var paşalar gibi otobüste gemide ben oyunumu oynarım kardeşim 🙂 kablosuz internet mi arıyalım sağda solda yada 3g modem mi alalım bu herifler intermet sağlıyıcılarıyla ortaklık kurmadıysa bende insan değilim bunların dertleri kopyacılığı gidermek değil böle anlaşmalarla şirketlerini kurtarmak

 4. acdervis

  “Üzgünüm beyler, yarın çıkacak demo yalnızca X360 için. PC için bir demo planımız yok.”

  Bir gün önce mi haber vermiş bir de? Ohahahahahfdgdfgdh

  Ubisoft’a gıdım saygım kalmıştı, o da uçtu gitti şu an.

Bir cevap yazın