Splash Damage: “Brink’te İnsan Düzeyinde Yapay Zeka Olacak”

Bildiğiniz üzere Enemy Territory: Quake Wars ve Wolfenstein: Enemy Territory oyunlarından bildiğimiz Splash Damage Brink adında yeni bir FPS ile geliyor. Oyunda Mirror’s Edge’de olduğu gibi akrobatik hareketler yaparak rakiplerimizi kurşun içinde bırakmaya çalışacağız. Bence çok hoş bir konsept ancak işi pratiğe döktüklerinde nasıl bir oyunla karşılaşacağımız hala muamma.

Yapımcının iddiasına göre Brink öyle bir yapay zeka içerecek ki hangi düşman yapay zeka tarafından kontrol ediliyor, hangisi gerçek insan anlayamayacağız.

Brink’in yapay zekası cidden güzel zira oyunun çokluoyuncu kısmının ve tek kişilik kısmının birbirine çok güzel bir şekilde karıştığını gözlemledik. Herhangi bir anda yapay zeka veya gerçek oyuncularla oynuyor olabiliyorsunuz ve amaçta aradaki farkı anlamamanız.

Sadece düşmanlarınız sizi zorlamayacak elbette, aynı zamanda takım arkadaşlarınız da oyuna çok fazla şey katacaklar. Brink’te sürekli yapay zekanın işini yapıp yapmadığını kontrol etmeyeceksiniz.

Hatta öyle ki onlar sizin işinizi yapıp yapmadığınızı kontrol edecek!

Valla sizi bilemiyorum ama Splash Damage’in sözünü tutacağına ben inanıyorum. Umuyorum yakın zamanda deneme şansımız olur…

2 Yorum

Bir cevap yazın