Spiderman: Shattered Dimensions

Sizi bilmiyorum ama sandbox Spiderman oyunları ile, Ultimate Spiderman dışında hiçbir zaman aram pek iyi olamadı. Tamam, Spiderman’in gerçek olayının “açık dünya” olduğunu biliyorum ama şöyle bir durum da var ki, Spiderman 2’den Spiderman: Web of Shadows’a kadar hiçbir Spiderman oyununda oyun dünyası tamamen oyuncunun içinde eğlenmesi için yapılmış bir oyun alanının ötesine gidemedi bana kalırsa. Bu oyunların her anında “şu anda gerçek bir şehir değil, sadece Spiderman için dizayn edilmiş özel bir şehrin içindeyim” hissiyatı hakimdi ne yazık ki.

Spiderman 1

Amazing Spiderman'in boyutu en net ve temiz grafiklere sahip boyut.

Oysa PS1’e çıkan Spiderman oyunları öyle miydi ya? İlk Spiderman ve Spiderman: The Game bana kalırsa en iyi iki Spiderman oyunuydu (üçüncüsü de Ultimate Spiderman olmak üzere elbette). Ancak ne yazık ki düz bir yolu izleyen, bize mevzuya daha iyi odaklanma şansı ve daha iyi bir sinematik deneyim sunan bu tarz Spiderman oyunlarından ümidimi kesmiştim uzun bir süredir.

Eğer siz de benim gibiyseniz, yani eski tip, linear bir Spiderman deneyimi arıyorsanız Shattered Dimensions’a tam anlamıyla bayılacaksınız.

4 Yorum

Bir cevap yazın