Speedlink Medusa NX USB 5.1 Gaming Headset İnceleme

Yeni bir sistem toplarken ya da yeni bir “upgrade” çılgınlığına kalkışmadan önce bilgisayarımızın “sesine” kulak vermeye pek yanaşmayız nedense. Özellikle performans düşkünü tüketiciler, yüzlerce doları son model işlemcilere ve hiçbir zaman yaygın olarak kullanılmayacak teknolojilere sahip canavar ekran kartlarına yatırmaktan çekinmezler. Anakarta entegre olarak gelen gariban ses çipiyse garip bir şekilde yeterli olarak görülür. Bu yüzden pek çok oyunsever, Crysis’te ortalama 30 fps’nin üstünde bir performans elde ederken; oyunculuk yaşamları, oyunlarda var olduğunu asla bilemeyecekleri tonla ses efektinden mahrum bir şekilde devam eder.

Bugün sizler için inceleyeceğimiz ürünse, ne oyuncuları görsel kapitalizmin pençesinden kurtarıp kulaklarına bayram ettirecek kaliteli bir ses kartı; ne de zavallı onboard ses kartlarına takıp rezil edeceğimiz son model bir ses sitemi. Tam aksine iki görevi de güzel bir şekilde yerine getirmeyi hedefleyen bir headset var karşımızda; yani bir kulaklık ve mikrofon seti. Tahmin edebileceğiniz gibi bu, özellikle internet üzerinden sesli iletişim kurarak oyun oynamaktan hoşlananlar kadar gecenin bir yarısı müzik dinleyip ev ahalisini uyandırıp sopa yemekten korkanları da hedef alan bir ürün ve her şeyden önemlisi ses kalitesinden asla ödün vermeyenler için çok çekici özelliklere sahip.

Speedlink, son yıllarda fare, fare altlığı, klavye, kulaklık, direksiyon seti ve joypad gibi geniş bir yelpazedeki kaliteli ürünleriyle olduğu kadar Nintendo, Sony ve Microsoft gibi büyük konsol devleri için ürettiği aparatlarla da ismini duyurmuş Alman orijinli bir firma. Bugün sizler için inceleyeceğimiz Medusa NX USB 5.1 Headset ise, geçtiğimiz yıllarda olumlu eleştiriler almış Medusa serisinin son üyesi.

Speedlink Medusa NX

Speedlink Medusa NX

Medusa NX’in kutusu oldukça şık ve bilgilendirici bir tasarıma sahip. Ürünün önemli özelliklerinin çarpıcı bir şekilde müşteriye sunulması bir yana, kutunun bir kısmının şeffaf oluşu sayesinde kulaklığın neye benzediğini kutuyu açmadan da görebiliyoruz.

Kutunun üzerinde yer alan bilgiler arasından en çarpıcı olanı, hiç şüphe yok ki ürünün entegre 5.1 ses çipi sayesinde ses kartına ihtiyaç duymadan yalnızca USB girişinden bağlanarak çalışabilmesi. Bunu okuduğumuz anda kafamızda bir takım soru işaretleri canlanıyor haliyle. Evet, bu ürün gariban bir ses kartının yaratacağı darboğazdan etkilenmeyecektir; ancak öte yandan çok iyi bir ses kartına sahipsek Medusa NX USB 5.1 Headset bize göre olmayabilir. sennheiser

Eh, öyle görünüyor ki Medusa NX’i kutusundan kurtarıp incelememize geçmeden bir sonuca varmamız pek mümkün değil. (:

3 Yorum

Bir cevap yazın