Spec Ops: The Line’dan Yeni Video Ve Ekran Görüntüleri

Spec Ops dünyasındaki yolculuk uzun, karanlık ve paramparçadır…

90’lı yılların sonundaki taktik shooter modasının Hidden & Dangerous ve Rainbow Six ile birlikte en akılda kalıcı isimlerinden biri olan Spec Ops’un Alman Yager Development ve 2K Games işbirliğiyle Spec Ops: The Line adında yeni bir oyunla geri döneceğini 2009 Spike TV Video Oyun Ödülleri töreninde öğrenmiştik. Ardından da E3 2010’da Alice in Chains’in Rooster’ı eşliğinde çok hoş bir video yayınlanmıştı.

Sonrasında ise kayda değer bir haber alamadık projeden. Bugün ise yepyeni bir video yayınlandı.

Spec Ops: The Line, hikaye olarak ne anlattığını bile unuttuğumuz önceki Spec Ops’ların bir devamı değil. Kendi hikayesi, karakterleri ve gelişmiş oynanış dinamikleri olan yeni bir yapım. Bir çeşit reboot yani.

Oyun bizleri Delta Force’dan Yüzbaşı Martin Walker rolünde, yıkıcı bir kum fırtınasına yenik düşmüş Dubai’ye götürecek. Dünyanın en zengin harabesine dönüşmüş Dubai’daki görevimiz ise terörist olduklarını düşündüğümüz bir takım güçleri etkisiz hale getirip bölgeden tahliye edilememiş sivil halka ve emrindeki askerlerle birlikte kaybolduğu sanılan bir Amerikan subayına yardım etmek.

Spec ops the line e3 screenshots x

Oyun üçüncü şahıs bakış açısından oynanacak.

Spec Ops: The Line, gelişmiş siper alma ve etraftaki kum birikintilerine ateş ederek düşmana karşı bir silah olarak kullanabileceğimiz enteresan oynanış mekaniklerine sahip. Oyun Unreal 3 motoru ile geliştiriliyor ve 2012’nin bahar aylarında PC, Xbox 360 ve PS3 platformları için raflarda olması bekleniyor.

Oyun için yayınlanan ekran görüntülerine yakından bakmak için buraya tıklayıp galerimize gidebilirsiniz. Bugün yayınlanan video ise hemen aşağıda.

İyi seyirler.

Bir cevap yazın