Söylenti: Windows 8 “Zamanı Geriye Alabilecek”

Windows 8 verilerinizi günlük olarak yedekleme ve geri yükleme özelliği ile mi geliyor?

Microsoft, Windows 8’in ilk yapım versiyonlarını OEM ve ODM ortakları ile paylaştı geçtiğimiz günlerde. Bu da demek oluyor ki, Windows 8’den bilgi akışına hazır olmalıyız. Nitekim, ilk sızmalar da ortaya çıktı.

Microsoft, Windows 8 ile Apple’ın MAC OS X işletim sisteminde bulunan Time Machine özellğine benzer bir özellik sunmaya hazırlanıyor. Bu özellik ile harici bir sabit disk bilgilerinizi günlük olarak yedekliyor. Herhangi bir şekilde ana sabit diskiniz zarar gördüğünde ya da verileriniz silindiğinde Windows 8, ikinci sabit diskten yedekleme yapabiliyor. Üstelik istediğiniz herhangi bir günden. Tüm bir sistem yerine herhangi bir dosyayı da anlık olarak kurtarabilmek mümkün.

Windows 8 History Vault

Windows 8 History Vault

Windows 8’de bulunan bir diğer özellik ise, can sıkıcı bir sorun nedeniyle işletim sistemini tekrak tekrar yüklemek isteyenleri sevindirebilir. Bu özellik tıpkı cep telefonu ve benzer donanımlarda gördüğümüz fabrika ayarları seçeneği gibi çalışıyor ve aktif hale getirildiği zaman işletim sisteminin tüm ayarlarını birkaç dakika içinde sıfırlıyor.

4 Yorum

 1. Tamer

  Tabi tabi şu mesajlarda muhtemel
  hata kodu 0x234728 tüm verileriniz kabolmuş olabilir.
  hata kodu 0x345443 öğe geri alınamıyor.
  hata kodu 0x899233 öğe geri yüklenirken hata oluştu hdef klasör zarar gördü.

  Bu araç hyper mega ultra windows8 ile kullanılabilir. (350$ cık yada onyüzbin lira)

Bir cevap yazın