Söylenti: THQ Mali Kriz İçinde – 2014 Yılında Çıkması Planlanan Tüm Oyunlar İptal Edildi

Başka oyunlar da yolda olabilir.

Daha önce 2009 yılında büyük bir finansal kriz bataklığına saplanan; 192$ milyon dolarlık kaybın ardından yüzlerce kişiyi işten çıkarmak durumunda kalan ve deyim yerindeyse “direkten dönen” THQ, bugün ortaya atılan söylentiler doğruysa bir kez daha benzer bir bilançoyla karşı karşıya gibi görünüyor. Hatta durum bu kez biraz daha ciddi olabilir.

Endüstrideki birçok şirkete danışmanlık hizmetleri veren Tiswaz Entertainment’ın kurucusu ve CEO’su Kevin Dent’e göre firma şu an bir alıcı aramaya başlamış durumda. Ayrıca merakla beklenen yeni Warhammer 40K MMO’su Dark Millennium Online ile birlikte 2014’te çıkması planlanan tüm oyunlar (ki buna Crytek’in Homefront projesi de dahil) iptal edilmiş durumda. Dahası firma, Disney’den satın aldığı bir takım lisansları da ücretsiz iade etmek durumunda kalmış.

Söylentiler gerçeği yansıtıyor mu veya durum ne kadar ciddi henüz bilmiyoruz. Ancak Kevin Dent’in endüstriye olan yakınlığını ve firmanın Homefront’tan sonra yaşadığı %26’lık değer kaybını göz önüne alırsak, THQ için işlerin pek yolunda gitmediğini düşünmek yanlış olmaz.

Firma şu an Darksiders 2 ve Metro: Last Light’ı finanse ediyor ve bunun dışında elinde Red Faction, Saints Row ve Homefront gibi markaların yanı sıra Warhammer ve WWE gibi değerli markaların da lisansları mevcut.

Sanırım şimdilik THQ’dan gelecek resmi bir açıklamayı beklemek en doğrusu. Umarız durum söylenildiği kadar ciddi değildir.

Bir cevap yazın