Söylenti: Sony Stüdyoları PlayStation 4 Çalışmalarına Başladı

Basit bir söylentiden fazlası mı?

Doğrusunu söylemek gerekirse PlayStation 4 çalışmalarının çok daha uzun süre önce başladığını düşünmek yanlış olmaz. Zira Sony’nin PS4’ü düşünmeden önce PS3’ün çaydanlık kategorisine terfi etmesini (ki aslında inceden terfi etti de diyebiliriz) bekleyeceğini düşünmek komik olur. Evet, anlayacağınız ortada PS4 ile ilgili bazı fikirlerin olduğu kesin. Ancak ne aşamada olduklarını bilmek şimdilik imkansız.

Develop‘un bugünkü haberi ise Sony Stüdyoları’nın PS4 projelerine başladığını işaret ediyor.

Habere göre Develop ile bağlantıya geçen “isimsiz” ama güvenilir kaynak, Sony’nin 16 birinci parti stüdyosunun PS4 projelerinde ilk aşamada olduğunu belirtmiş.

Sony’den bir yetkili ise tam beklediğimiz gibi bu söylentiyi yalanlamış.

Kaz Hirai’nin biçtiği 10 yıllık ömre rağmen henüz daha beş yaşındayken teknoloji ve performans olarak PC’lerin yanında can çekişmeye başlayan PS3’ün mevcut donanımıyla daha ne kadar ileri gidebileceğini görmek gerçekten ilginç olabilir. Öte yandan konsolların kapasitelerine uymak zorunda kaldığı için zaten bir hayli güdükleşen oyunların daha da güdükleştiğini görmek kulağa hiç de eğlenceli gelmiyor.

3 Yorum

  1. ps4 fiyatları

    arkadaşlar sony playstation un en son versiyonu olan ps4 ü 2013 te çıkartıcakmış takip ettiğim mecralardan öyle anlaşılıyo 2012 sonu 2013 başı yani 1 sene daha sabretmemiz ve bu bir sene zarfında para biriktirmemiz gerekiyo çünkü baya pahalı olacakmış anladığım kadarıyla 2- 2,5 milyar olur diyolar umarım olmaz da biz yine temkinli olalım

Bir cevap yazın