Söylenti: Samsung Nokia’yı Satın Alacak

Geçtiğimiz hafta Microsoft’un 19 Milyar $ karşılığında Nokia’ya talip olduğu iddiaları internete düşmüştü. Bugün ise Nokia’nın içinde bulunduğu bir başka satın alma söylentisi internette dolaşmaya başladı. Ama bu sefer Microsoft’un yerini Samsung alıyor.

Samsung ve Nokia

Wall Street Journal’dan Arild Moen’in bir yorumuyla başlayan söylentiler üç temele dayanıyor: Microsoft ve Nokia arasında sürdüğü iddia edilen görüşmelerin iki taraftan da yalanlanması, Nokia’nın düşen hisse değeri ve Nokia’nın kendi yazılımını üretmekten vazgeçip başka bir firma tarafından geliştirilen işletim sistemi kullanma stratejisini açıklaması.

Samsung’un Nokia’yı satın alması sonucunda Apple’la rekabete girişmek için elinde Nokia tarafından önceden alınmış patentleri kullanma hakkı olması ve Samsung’un bir yandan kendi işletim sistemi Bada’yı geliştirmeye çalışması akıllara acaba olur mu sorusunu getiriyor.

İşin ilginci geçtiğimiz hafta Microsoft’la ilgili iddiaları anında reddeden Nokia bu söylentiyi henüz yalanlamadı (aynı şey Samsung için de geçerli). Nokia ve Samsung’un sözcüleri şimdilik yorum yapmaktan kaçınıyor.

Bir cevap yazın