Söylenti: Nokia, Windows Phone Telefonlarını Ekim’de Tanıtacak

Nokia ve Microsoft logoİnternette dolaşan haberlere göre Nokia, Windows Phone işletim sistemine sahip telefonlarını 26 Ekim’de görücüye çıkarabilir. Firmanın bugün yaptığı duyuruda yıllık olağan konferansının 26-27 Ekim’de Londra’da yapılacağı belirtiliyor.

Nokia bu haberi doğrulamamış olsa da firmaların katılımı artırmak için yeni ürünlerini yıllık toplantılarında tanıttıklarını biliyoruz. Nvidia’nın da bu fırsatı kaçırmaması şaşırtıcı olmaz. Firmanın Windows Phone temelli telefonlarını bu yılın son aylarına doğru tanıtacağını zaten biliyorduk. Nokia’nın geçmişine baktığımızda da büyük ürün tanıtımlarının yıllık konferanslarında yapıldığını görüyoruz bu da söylentilerdeki gerçeklik payını artırıyor. Tarihin yurt dışı için çok önemli olan yılbaşı alış veriş sezonuna yakın olması da Nokia açısından iyi bir strateji.

Nokia, cep telefonu pazarında gerilmesini durdurabilmek ve Windows Phone cihazlarının başarılı olmasını sağlamak için elinden gelen her şeyi yapıyor. Eğer bu sefer de başarıyı yakalayamazsa Nokia’nın işi gerçekten zor olacak.

Bir cevap yazın