Söylenti: Microsoft Kendi İsmiyle Windows 8 Tablet Çıkarabilir

iPad’in başarısından sonra firmaların tablet pazarına girmek için yarıştıklarını görüyoruz. Android işletim sistemi Apple dışındaki markaların ilk tercihi olurken Windows 8 ile bu durumun değişebileceği görülüyor. Microsoft’un da bu trene sadece yazılım üreticisi olarak değil kendi markasına sahip cihazlarıyla atlamanın planlarını yaptığı iddia ediliyor.

Microsoft Tablet

İnternette yayılan en son söylentiye göre Microsoft kendi markasını taşıyan tabletlerle pazarda şansını deneyebilir. Xbox 360 ve Zune gibi aygıtları olan Microsoft’un donanım pazarına uzak olduğu söylenemez.

Tabi bunun gerçekleşmesi için önce Windows 8’in hazır olması gerekiyor yani en erken 2012’in sonlarına doğru bu konunun gündeme gelmesi bekleniyor. Ancak o zaman kadar tablet piyasası alıp başını gidebilir. Geçmişte Microsoft’un kaliteli donanımlar ürettiğini gördük ancak pazara Apple’la kıyaslarsak üç yıl geç giriyor olması gerçekten önemli bir handikap. Kullanıcıların alışkanlıkları oluştuktan sonra değiştirmeye çalışmak oldukça zor bir iş.

Bir cevap yazın