Söylenti: iPhone 5 Prototiplerinden Biri Fiziksel Bir Klavyeye Sahip

İnternette dolaşan söylentilere göre, Apple’ın önünde üç adet iPhone 5 prototipi bulunuyor ve bunlardan biri kızaklı klavyeye sahip.

iPhone 5 KlavyeApple’ın önünde iPhone 5 için sadece üç ay kaldı. Peki, iPhone 5’de hangi yenilikler ve tasarım değişiklikleri bizleri bekliyor? Şimdilik elimizde kesin bilgiler yok, ama biraz dedikoduya ne dersiniz?

Tayvan menşeyli Apple.bro internet sitesinin haberine göre, Apple’ın önünde şu an üç adet iPhone 5 prototipi var. Asıl ilginç olan bu prototiplerden birinin fiziksel bir klavyeye sahip olması. Dokunmatik ekran teknolojisi ile özdeşleşen iPhone, bir ilk yapıp kızaklı bir fiziksel klavyeye sahip olabilir mi? Evet, birçok kişi dokunmatik ekranı daha basit ve kullanışlı buluyor, ama fiziksel klavyeden vazgeçmeyenler olduğunu da biliyoruz. Belki daha da önemlisi oyun oynamak için her zaman fiziksel klavye daha iyi bir seçim olmuştur. Apple, oyun pazarından daha çok pay almak için fiziksel bir klavyeye gereksinim duyabilir.

Bir diğer iPhone 5 prototipi ise, tasarım olarak iPhone 4’e çok benziyormuş. Bu prototipin avantajları arasında 8 MP kamera ve daha iyi bir batarya bulunuyor.

İlginç bir şekilde haberde üçüncü iPhone 5 prototipinden bahsedilmemiş.

İçkiyi fazla kaçırıp cebindeki iPhone 5 prototipini düşüren bir Apple çalışanı bulana kadar iPhone 5 spekülasyonları devam edecek gibi gözüküyor 🙂

Bir cevap yazın