Söylenti: iPhone 5 Ağustos’ta Duyurulacak

iPhone 5’in duyurusunun gecikmesinden sonra söylentilerin önünü almak mümkün olmuyor. Bazıları Temmuz veya Eylül aylarından bahsederken bazılar yıl sonuna kadar sarkabileceğini söylüyor. Şimdiyse yeni bir söylentiye göre Apple’ın en yeni telefonu Ağustos’ta çıkacakmış.

iPhone 5

- iPhone 5'in nasıl bir şeye benzeyeceğini henüz kimse bilmiyor

Apple’ın önceki iPhone tanıtımlarına baktığımızda iPhone 5’in bu ay duyurulması gerekiyordu. İlk iPhone 29 Haziran 2007’de duyuruldu. iPhone 3G 9 Haziran 2008’de tanıtıldı. iPhone 3GS modeli 8 Haziran 2009’de duyuruldu ve 19 Haziran 2009’da satışına başlandı. iPhone 4 ise 7 Haziran 2010’da duyurulmuş ve 24 Haziran 2010’da kullanıcılarla buluşmaya başlamıştı.

Apple’ın bazı geliştiricilerle iPhone 4’ün bileşenlerinin güncellenmiş hali iPhone 4S üzerinde çalıştığını biliyoruz. Tabi ki 8 MP kamera, daha geniş ekran, daha ince kenarlıklardan ibaret olduğu söylenen bu modeli iPhone 5 olarak isimlendirmek mümkün değil.

iPhone 5 Söylenti

iPhone 5 - Tanıtımının gecikmesiyle söylentilerin önünü almak mümkün olmuyor.

Güvenilir kaynaklardan gelen bilgilere göre iPhone 5’in çok daha radikal tasarım değişiklikleri içerdiğini biliyoruz. Pek çok kişi Apple’ın daha çok iPod modellerini tanıttığı Eylül ayında bir değişiklik yaparak yeni iPhone modelini de tanıtacağını söylüyor. Ancak Apple’ın önceki yıllardaki alışkanlığını değiştirerek Ağustos’un ortasında da ürünü tanıtması mümkün. Tabi bu durumda Eylül ayında yapılacak iPod etkinliğinin ne olacağı belli değil.

Güncelleme: Bu haber yayınlandıktan bir gün sonra Bloomberg’de çıkan bir haber iPhone 5’in Eylül ayında duyurulacağını belirtiyordu. Ayrıntılar burada: iPhone 5 Ağustos’ta Değil Eylül’de Çıkacak

Bir cevap yazın