Söylenti: Halo 4 Her An Duyurulabilir

Master Chief hayranları toplansın.

Bungie’nin Microsoft ile olan evliliğini bitirmesine rağmen Halo serisinin devam edeceği bir sır değildi aslında. En nihayetinde oyunun isim hakları Microsoft’taydı ve altın yumurtlayan tavuğu kesmek Microsoft’ta yakışmazdı. İşin doğrusu; seriyi kimin devam ettireceği Bungie daha son oyunu Halo: Reach üzerinde çalışmaya başlamadan önce belliydi: Microsoft’un kurduğu 343 Industries.

Kulislerde dolaşmaya başlayan söylentilere kulak verecek olursak 343 Industries’in geliştirdiği yeni Halo oyunundan bir şeyler görmek için daha fazla beklemek zorunda kalmayacağız. Zira ortaya atılan söylentiler, oyunun Haziran 2010’dan bu yana geliştirilmekte olduğunu ve resmi duyurunun her an gelebileceğini gösteriyor. Söylentilerin kaynağı ise 343 Industries çalışanlarından Paul Ehreth’in Linkedin profili.

Yalnız profili inceleyince Paul Ehreth’in oyunun geliştirilme süreciyle ilgili herhangi bir bilgi paylaşmadığını görüyoruz. Yani kısacası ilginç bir söylentiyle karşı karşıyayız. Evet, 343 Industries’in yeni bir Halo oyunu üzerinde çalıştığı bir gerçek; ancak şu an bu çalışma aşamasının hangi sürecinde olduğu ya da oyunun ne zaman duyurulacağıyla ilgili herhangi bir ipucu yakalamak pek mümkün değil.

Haziran ayında düzenlenecek E3 2011’de bir şeyler duyabiliriz belki.

1 Yorum

Bir cevap yazın