Söylenti: Google Me İki Ay İçinde Duyurulacak

Google’ın kendi sosyal ağını kurarak Facebook’a rakip olmak istediği uzun zamandır bilinen bir gerçek. Hatta bu sosyal ağın adının Google Me olacağı da son aylarda konuşuluyordu. En son yayılan söylentiyse Google’ın bu hizmeti geliştiriciler konferansında (10-11 Mayıs) duyuracağı yönünde.

Bu söylentilerin çıkmasının altında yatan neden olarak son zamanlarda çıkan Google Profiles gibi hizmetler yatıyor. Henüz sızan bir ekran görüntüsü veya söylentilerden başka gerçek bir ayrıntı olmasa da (hatta projenin iptal edildiği yönünde açıklamalar olsa da ) uzmanlar bu hamlenin Google için kaçınılmaz olduğunu belirtiyorlar.

Eylül 2010’da Google’ın CEO’su olan Eric Schmidt yaptığı bir açıklamada firmanın bütün ürünlerine “sosyal katman” eklediklerini söylemişti. Facebook’un yöneticisi Mark Zuckerberg ise böyle hamlelerin yeterli olmadığını, sosyalleşmeyi odağına alarak sıfırdan kurulan bir sistemin çalışacağını iddia etmeye devam etmişti.

Şimdiden Google’ın geçmişte yaşadığı Buzz ve Wave gibi kötü anılardan yola çıkarak bu konuda da başarısız olacağını söyleyenler de yok değil. Sonuç olarak uzun zamandır söylentisi dolaşan Google Me’nin iki ay içinde duyurulduğuna şahit olabiliriz; bekleyelim, görelim.

Bir cevap yazın