Söylenti: Cisco Yakında Linksys’i Satabilir

Cisco’nun Linksys’i gözden çıkardığına ilişkin bir söylenti ortalarda dolaşıyor.

Linksys LogoCisco’nun yakın zaman önce Flip kamera bölümünü de kapatmasıyla yeniden kurumsal pazara yöneldiği ve tüketici ürünlerinden çekilmeye başladığını düşünen bazı analizciler, sıranın Linksys‘e geldiğini düşünüyor.

Tüketici sınıfı ağ ürünlerinin bugünlerde çok kar getirmediği bir gerçek ancak Cisco’nun 2003 yılında 500 milyon USD’ye satın aldığı Linksys’in kapısına öylece kilit vurması da beklenmiyor. Yine de Linksys’in üretim hatlarının yıllardır neredeyse boş yatması, sektöre ayak uydurmak için bir çabanın sarfedilmemiş olması, örneğin markanın NAS tipi veri depolama çözümlerinde hiç ürününün bulunmaması gibi nedenler, son kullanıcılara yönelik üretim yapan potansiyel alıcı firmaları vazgeçirebilir.

Kısacası Cisco’nun Linksys markasını satabilmek için ikna edici birkaç “güzellik” yapması gerekiyor. Yine de Linksys’in, markaları yeniden canlandırmaya özelleşen bazı firmaların ilgisini çekme olasılığı da var. Skype‘ın 8.5 milyar dolara Microsoft‘a satılışını anımsıyoruz değil mi? İster satılsın, ister kapatılsın, her durumda Linksys’in Cisco’daki günleri sayılı gibi görünüyor.

Bir cevap yazın