Söylenti: Apple iPod Classic Ve iPod Shuffle’a Son Veriyor

Apple’ın 4 Ekim’de düzenleyeceği etkinlikte iPhone 5’in tanıtılmasının yanı sıra, popüler ürünlerden iPod Classic ve iPod Shuffle’ın daha fazla üretilmeyeceği de duyurulabilir.

iPod ClassicThe Unofficial Apple Weblog’un haberine göre Apple’ın iki efsane ürün iPod Classic ve iPod Shuffle, bu yıl içinde Apple’ın ürün portföyünden çıkarılabilir.

Aslında bu durum çok da sürpriz sayılmaz. iPod Classic, iPhone öncesi zamandan kalma bir cihaz ve iPod Touch, depolama alanı hariç her alanda Classic’ten çok daha iyi. Flash temelli depolama çözümlerinin giderek ucuzladığını düşünürsek, depolama alanı da eskisi kadar büyük bir öneme sahip değil.

Diğer yandan iPod Shuffle ise oldukça farklı bir konsept. Geçmişten günümüze birkaç defa tamamen yeniden tasarlanan cihaz şu anda iPod Nano’nun ekransız hali. Fakat, ekranın olmayışı da cihazın oldukça küçük boyutlara sahip olmasında önemli bir etken. Koşu yaparken yanına mp3 çalarını almayı sevenler ya da mp3 çalarlarının çok küçük olmasını ve yer kaplamamasını isteyenler için ideal olan bu cihazın üretiminin durması kullanıcıları oldukça üzecektir.

Söylentinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini görmek için biraz daha beklememiz gerekiyor gibi.

Bir cevap yazın