Söylenti: Apple iOS-temelli Televizyon Hazırlıyor

Apple LogoApple, iPod ve iTunes ile müzik indirme ve dinleme konusunda en büyük oyunculardan birisi. iPhone serisiyle de cep telefonu pazarına damga vurmuş durumda. Apple, sırada televizyon var diye düşünüyor olabilir mi? Daily Tech sitesinin ismi açıklanmayan eski bir Apple yöneticisine dayandırarak yaptığı haberde Apple’ın iOS işletim sistemine sahip bir televizyon üzerinde çalıştığı iddia ediliyor.

İddiaya göre Apple, iTunes indirme hizmetini Apple TV ile birleştirmek istiyor. İsmi açıklanmayan eski Apple yöneticisi Apple’ın kendi TV’leriyle pazara gireceğini ve bu alanda da pek çok yeniliğe imza atacağını belirtiyor. Donanım altyapısını ise televizyonlarıyla ünlü bir başka üreticiyle anlaşarak çözdüğünü söylüyor. Ürünün son kullanıcıya duyurulmasının ise bu yılın sonlarına doğru ya da bir gecikme olursa en geç 2012 içinde olacağı iddia ediliyor.

Benzer bir işe Google da kendi markasını verdiği TV’lerle girmek istiyordu ancak büyük TV kanallarıyla bir türlü anlaşma sağlanamaması işleri zora soktu. Apple’ın müzik endüstrisiyle anlaşabilen tek marka olduğu düşünülürse TV kanallarını ikna etmesi bir ihtimal daha kolay olabilir.

Eğer Apple, önceki ürünlerdeki yaratıcılığını bu alanda da gösterebilirse girilecek bir sonraki pazarın televizyon olması ve bu pazarın temelden değişmesi şaşırtıcı olmaz. Bakalım gelecek bize neler sunacak.

Bir cevap yazın